Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2007, 00:43   #1
Gangrell
 
Reputacja: 1 Gangrell ma wyłączoną reputację
Dokładny obraz walki. Prosze o pomoc

Witam.
Od dłuuugiego czasu nie moge uporac sie z systemem walki w grze Wampir: Maskarada. Co osoba to inne metody a ja chcialbym poznac faktyczny obraz przebiegu walki w tym systemie.
Nie jestem pierwszakiem bo gram w wampira juz niespelna 3 lata. I "jakoś" radzilismy sobie z chłopakami, lecz od zawsze czułem ze zle to robimy.
Wiem ze tury podzielone sa na akcje itp. ale caly problem zachodzi w kontrakcjach i akcjach złozonych (gdzie gracz nie tylko chce zaatakowac raz piescią ale np. Walnać z wyskoku, potem poprawic z pieści i na koniec dobic z głowki). Wiem o dzieleniu sum puli kostek ale nie umiem tego zastosowac w praktyce. Chodzi mi o dokladną rospiske co po kolei nalezy zrobic w przedstawionej sytuacji (rzuty kosci i wszystkie modyfikatory jakie nalezy zastosowac).

Chciałbym aby ktos zaprezentował mi przykładową walke gdzie uczestniczą 3 osoby. Gdzie walka jest 2vs1. Chodzi o zastosowanie akcji złozonych przez kazdą z postaci i ewentualne uniki. Poprostu rospiszcie mi kolejnosc począwszy od zauwarzenia wroga.

PS: Zapewne pojawią sie komunikaty typu "wszystko jest opisane w podreczniku" itp. lecz zasady tam opisane nie są zupełnie zrozumiale. Chciałbym to wreszcie pojąć raz a dobrze.

Bedę bardzo zobowiązany za pomoc w tej sprawie a wiem, ze zaprezentowanie i rozpisanie takiej sytuacji nie jest wcale takie proste.
 
Gangrell jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem