Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2007, 08:23   #2
Bortasz
 
Reputacja: 1 Bortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputację
Liczę że chcesz wyprowadzić trzy ciosy.
Uznajmy że
Bójkę: 3
Zręczności: 4
Razem 7 kostek.
Teraz Ze względu że chcesz zrobić trzy ciosy odejmujesz trzy od puli
(Gdybyś chciał wykonać cztery odejmowałbyś 4 gdyby dwie to odejmujesz 2 )
7-3=4
Tyloma kośćmi rzucasz przy Walnięciu z wyskoku.
teraz odejmujesz 1 bo wykonujesz kolejną Akcję.
4-1=3
3 kośćmi rzucasz na poprawienie pięścią.
I znowu odejmujesz 1 bo wykonujesz kolejną akcję.
3-1=2
tyloma kośćmi rzucasz na dobicie główką.

Czyli najpierw odejmij od puli Ilości Akcji a potem odejmuj za każdą kolejną 1.
Mam nadzieje ze dobrze tłumaczę. W Mrocznych Wiekach Wstąpieniu i Apokalipsie niema tego opisanego.
ja to w taki sposób rozumiem.

Tak co do zasady to bardziej sie opłaca wyprowadzić jeden cios bo za każdy sukces na atak masz dodatkową Kość na obrażenia wiec te które byś stracił na początku (W twoim przykładzie aż 3) To dodatkowe 3 możliwe kości na obrażenia więc wyeliminowanie drania zwłaszcza przydatne w walce z Nadnaturalami pokroju Wampirów i Wilkołaków które się szybko leczą. Nawet walcząc z dwoma lepiej jednego zabić jednym ciosem i spróbować przeczekać drugiego.

Co do walki 2v1 to ja nie mam w klubie pojedynkowicza chętnych do walki 1 na 1 a co dopiero 2 na 1. Podaj Kto z kim walczy znaczy jakie mają cechy itp. Itd. Wszystko co może mieć wartości w walce a spróbuje to rozegrać.
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem