Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2013, 13:24   #4
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał goorn Zobacz post
Raj (robocza nazwa) jest placówką dla najgorszych z najgorszych. Psychopaci, seryjni mordercy, ważne osobistości w handlu ciężkimi narkotykami, zbrodniarze wojskowi etc. Paskudny klimat do życia. Nikt nigdy stąd nie uciekł.
Gracze jak łatwo się domyślić trafiają w to przyjemne miejsce i cała sesja kręci się wokół organizowania ucieczki. Budowanie sojuszów, przekupstwa, wyrabianie sobie kontaktów, snucie planów, zdobywanie informacji, słowem bezpardonowa walka o przetrwanie i wolność, z dużą rolą główkowania.
Struktura sesji bardzo otwarta, MG nie prowadzi graczy za rękę, sami muszą podejmować kroki przybliżające ich do wolności i wymyślać sposoby na jej osiągnięcie.

Klimat ciężki, krwawy, sesja zdecydowanie +18.
Można doszukiwać się inspiracji np. w Escape from Butcher Bay.
Sesja umiarkowanie mechaniczna, bez łagodnego traktowania graczy.
Proszę o opinię, podpowiedzi, przemyślenia, wyrażanie wstępnego zainteresowania etc.

Może już była taka sesja? Może ktoś ma pomysły na dzieła z których mógłbym zaczerpnąć inspiracji, poza wspomnianym riddickiem?
Takie są moje opinie. Nothin personal...

W zasadzie po tym co napisałeś jestem jeszcze bardziej sceptyczny. Uważam, że tworzenie świata o takiej otwartości spowoduje zagubienie graczy, którzy nie będą wiedzieli co jest do dyspozycji i w jaką stronę mogą iść. Zwłaszcza w PBF określenie ram świata jest bardzo ważne.

Pytałeś o podobne sesje - z pamięci podałem jedną i napisałem, że nie jest to pomysł nowy. Nie napisałem, że jest to wada. Wszystko zależy od tego jakiej klasy będzie to remake...

Ocenianie po tym co zrobisz? Jak to zrobisz; to będzie można coś oceniać. Teraz jedynym wyznacznikiem są Twoje słowa i... metryka wieku i doświadczenia.
 
Aschaar jest offline