Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2013, 12:18   #1
Usko
 
Reputacja: 1 Usko nie jest za bardzo znany
Punkty Doświadczenia za sprawy poboczne

Witam.

Dziś dzień czeka mnie kolejna sesja rpg w settingu DnD i choć z tego faktu się cieszę, mam pewien problem. Od zawsze MG przydzielał jakieś niewielkie ilości dodatkowego PD za przynoszenie różnych podmiotów, mających uprzyjemnić grę. Niemniej jednak, chciałbym wysłuchać Waszej opinii na pewien temat. Na ostatnią sesję dwóch graczy przyniosło ciasto. MG rzecz jasna uraczył ich nagrodą w wysokości 300 PD (mamy 1-2 poziomy), co dla mnie było ciut zbyt wielkim wynagrodzeniem, ale nie kłóciłem się, gdyż średnio zależy mi na awansach na kolejne poziomy. Sęk w tym, że na dzisiejszą sesję obaj gracze ponownie zamierzają przynieść ciasto, licząc na kolejną - i niemałą - porcję PD. Biorąc pod uwagę fakt, iż jeden z graczy praktycznie nie udziela się na sesji, rzuca bezsensownymi pomysłami i offtopuje, a potem wyprzedza nas poziomem tylko dla tego, że przygotował coś poza sesją, nie widzę sensu w jego nagradzaniu. Jest to opinia większości uczestników sesji, ale ciężko jest przekonać o tym MG. I właśnie dla tego postanowiłem napisać tutaj. Co o tym sądzicie? Czy na miejscu Mistrza przyznalibyście bonusowe punkty doświadczenia za takie rzeczy? I jakimi argumentami posłużyć się, żeby odwieść MG od jego zamiarów?

Sprawa wydaje się banalna, acz nie chcę, aby sesja rozpadła się z powodu "fochów" niektórych graczy.

Pozdrawiam, Usko.
 
Usko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem