Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2013, 12:55   #1
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Spisek, Naziści i Jaszczury

Kopia tematu ze starego forum

Spisek, Naziści i Jaszczury

Postprzez Szoszana » 25 gru 2011, o 23:12
Witam!

Od pewnego czasu mam szczęści prowadzić kampanię w SW, której setting powstał z mieszaniny powieści, teorii spiskowych i alternatywnych wizji historii. Umiejscowiona w roku 1941, kampania pokazuje U.S.A jako biernego sojusznika Trzeciej Rzeszy, element wzorowany na powieści Philipa Rotha, "Spisek przeciwko Ameryce", w której prezydentem w 1940 roku zostaje izolacjonista Charles A. Lindbergh.

Oba mocarstwa równolegle rozwijają swoje okultystyczne gałęzie wywiadu. Gracze mają okazje odwiedzić zamek Wewelsburg i spotkać wierchuszkę Ahnenerbe, naukowców i okultystów na usługach SS. Za źródło historyczne posłużyła książka Nicholasa Goodrick-Clarke'a "Okultystyczne źródła nazizmu".

Jedank głównym antagonistą są nie Naziści, ale tajemnicza pozaziemska rasa Reptilian wprost z kart książek Davida Icke'a. Choć on traktuje ich istnienie całkiem poważnie, tego typu teoria spiskowa jest idealnym wręcz settingiem, lub jego elementem, świata SW.

W gotowości, jeżeli gracze doprowadzą do większej konfrontacji, czeka chyba mój ulubiony setting do Savage Worlds: "A Day After Ragnarok". Obecność wrogich ludzkości jaszczurów aż o to prosiła!

Szerzej proces twórczy opisałem na swoim blogu, częściowo poświęconym grom RPG: Paranoid Style. Sam post opisujący setting znajduje się tu. Prowadzę go w języku angielskim, ale jeżeli pojawi się zapotrzebowanie chętnie elementy zawartości wy/przetłumaczę.

Liczę, że notka przyniesie czytelnikom nieco inspiracji, zwłaszcza po wydaniu "Sensacji i przygody"!
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem