Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2013, 16:14   #1
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
N/1 [Zew Cthulhu] - komentarze

Witajcie.

Otwieram temat komentarzy a najpóźniej jutro znajdzie się już pierwszy post w sesji. Już z każdym zakończyłem niewielki wstęp, kilka słów wprowadzenia oraz zebrałem wstępne uwagi. Są one dla mnie o tyle cenne, bo dają informację o tym, czego sami oczekujecie. A to już połowa sukcesu. Najważniejsza rzecz to ciągłość i konsekwencja. To akurat dotyczy wszelkich pbf-ów i walczyć z tym możemy zawsze tak samo i oby z dobrym skutkiem. Oby wszystko wyszło i dało się dobrze grać.
Dlatego też proponuję wprowadzić dwa dni w tygodniu, które są graniczne jeśli chodzi o odpisywanie. Kiedy pojawi się mój post (teraz pierwszy w niedzielę) to na odpisanie czekam do środy do północy. Mój post pojawia się w czwartek i, jeśli nic nie wyjdzie takiego w sesji, co by zaburzało normalny tok odpisywania, to czekam do soboty do północy na odpisywanie. Zatem środa i sobota byłyby dniami, które wydzielają termin odpowiadania na moje posty. Oczywiście jeśli coś to zakłóci, to będę dawać znać. Jeśli posty będą częstsze to tym lepiej przeskaluje się na bieżąco dni i będę podawać kiedy to będzie. Część rzeczy pewnie będziemy obgadywać na docu - tutaj macie link z dokumentem przeznaczonym do bieżącej części przygody. Część rozmów pewnie też - to już zostawiam wam do wygody.
By zmotywować was (choć wiem, że akurat chyba was nie trzeba specjalnie ) to wprowadzam zmienną poczytalność z uwagi na odpisywanie na forum. Jak wiecie (a jeśli nie, to się właśnie dowiadujecie) w Zewie funkcjonuje pewna cecha określana jako Poczytalność. Określa ona normalność postaci i jej kondycję psychiczną. Wiele testów obejmujących strach czy niepokojące zdarzenia bazuje na poczytalności i ją zmienia zbliżając coraz bardziej bohatera do granicy szaleństwa i ostatecznego zatracenia się w chaosie. Każdy dzień nieuzasadnionego nieodpisywania powoduje, że poczytalność spada. Każdy dzień nieuzasadnionego odpisywania przeze mnie powoduje, że poczytalność będzie wam rosła - odpowiedzialność będzie po obu stronach. Oczywiście im więcej szaleństwa w przygodzie i stratach poczytalności tym trzeba bardziej się pilnować z odpisywaniem by nie stracić postaci w taki sposób
Oczywiście wszelkie uwagi umieszczajcie tutaj - także nieobecności, opóźnienia czy inne rzeczy mające związek z sesją lub jej organizacją. Czytaczy zapraszam do czytania - obiecuję, że będzie kilka konkursów związanych z sesją i przeznaczonych właśnie dla czytających. Nagrody będą fajne, cthultowe i do wykorzystania przy sesjach/forum i innych takich.
Jedyne, co jeszcze będę potrzebować od was, graczy, to deklaracja czy wchodzicie w SZPAN czy nie. Na początku jeszcze nie będzie go, ale jak tylko akcja się rozwinie, to i owszem. Więc już zawczasu dobrze jest wiedzieć, czy ktoś chce spróbować szczęścia w SZPANie Jak pisałem w rekrutacji - obowiązku nie ma i nie muszę tego wprowadzać. To tylko urozmaicenie sesji (i cenne źródło punktów poczytalności i doświadczenia) i nie jest obowiązkowe.
Zapraszam!
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline