Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-05-2013, 21:44   #9
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
W chwili rozpoczęcia przygody magia istnieje na świecie od zaledwie 6 lat, więcej jest w większości niezbadaną dziedziną...Szczególnie, że wydaje się, że nie wszędzie występuje z jednakową intensywnością (co ma pewien związek z odległością od Tunguski).

Myślę, że skoro gracze mają się dobrze bawić, to część kreacji świata - w tym magii - można zostawić otwartą. Ja ze swojej strony przyjęłam koncepcję rozdziału magii na 3 "drogi" (szkoły ?):

* Technomagia - magia rytualna, okultystyczna, którą da się studiować jak naukę. Ma swoje prawa, jest w pewien sposób uporządkowana. Żeby ją praktykować, nie trzeba mieć umiejętności, wystarczy wiedza i odpowiednie składniki. Oparta na tradycjach magicznych Europy. Wymaga długich przygotowań, efekty nie są natychmiastowe, ale za to długotrwałe. To takie działania jak wróżenie, zaklinanie, wywoływanie etc.
* Dzika magia - czyli to, co powszechnie kojarzy się z tą nazwą - szybkie, potężne efekty oparte na indywidualnym talencie czy "mocy". To bezpośrednia manipulacja energią, żywiołem czy jakimś elementem rzeczywistości. Wymaga pewnych "naturalnych" predyspozycji i świecie gry jest bardzo rzadko spotykana, to z jednej strony ściśle strzeżona tajemnica Cesarstwa Rosyjskiego, z drugiej - zakazany owoc w Europie.
* Abominacja - czyli moce "około" psi. Skala różna: od wyczulenia na "aurę" aż do umiejętności przejmowania umysłów innych. Zwykle skojarzona z jakimś fizycznym defektem, praktycznie nie występuje u dorosłych (a jeśli tak, to w lżejszych odmianach), ale od 1908 urodziło się wiele dzieci z takimi "talentami". Choć nie można powiedzieć, że wiele z nich dożyło 1914...

Jak macie jakies swoje pomysły, to zachęcam do dyskusji - świat jest w ciągłej konstrukcji, a jego budowa ma być maksymalnie płynna i elastyczna oraz przyporządkowana tylko jednej zasadzie:

 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 19-05-2013 o 23:16.
Autumm jest offline