Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-05-2013, 12:21   #9
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Muszę przyznać, że "Nemesis" jest dla mnie strasznie wtórny. Zatrważająco wtórny wręcz.

Jasne, ciężko wymyślić coś nowego, ale "Nemesis" czerpie garściami z innych systemów (a właściwie: systemu) usiłując nadać temu zrzynaniu pozory nowości i odkrywczości. Dla mnie są to po prostu Gasnące Słońca, do których dorzucono trochę Neuroshimy (postapo), cybera z SR czy CP2020 i trochę klimatów z innych systemów. Problem w tym, że te wszystkie "dodatki" i tak w Fading Suns występują i są tam "naturalną" częścią systemu... Jedyne, co odróżnia "Nemesis" od "Fading Suns" to brak "magii" (psioniki / teurgii). Które - wydaje mi się - ciężko wtłoczyć w mechanikę Savage Worlds...

Płycizny logiczne "Nemesis" pominę (każdy system to ma, tylko w niektórych widać to mocniej).

Jest to więc - dla fanatyków SW - pozycja ciekawa i mogąca wnieść sporo do rozgrywki; jednak na na tle innych systemów (a wiadomo, ze dobry MG, weźmie świat, a mechanikę podmieni) - jest... mocno wtórne. Prawdę powiedziawszy nie zauważyłem w "Nemesis" nic, czego nie widziałbym już gdzieś...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem