Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-05-2013, 17:23   #11
Fearqin
 
Fearqin's Avatar
 
Reputacja: 1 Fearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłość
Magia i Miecz najlepsza gra planszowa kiedykolwiek.

Poza tym polecić mogę:
Eclipse - strategia SF. Długa rozgrywka, szczególnie w 8 osób, a jeden z dodatków rozszerza ten limit do 12, ale wprowadza też kolejkę prowadzoną jednocześnie przez dwie osoby. Aczkolwiek gram zazwyczaj z 3-4 innymi osobami i jedna partia to około 2 godziny. Dużo się dzieje. Ekonomia, wojsko, eksploracja. Godne polecenia, wciąga i nie nudzi.

Zimna wojna - Na jakiś rankingach ma 1 miejsce wśród gier planszowych, mimo iż grać da się tylko we dwie osoby. Nie wywraca gaci na drugą stronę i nie równa się z propozycją Panicza, ale jest naprawdę niezłe. Jak się można domyślić jeden gracz jest ZSRR, drugi USA i walczy się o wpływy. Gorzej, że trzeba myśleć jeśli chce się wygrać, z myślącym przeciwnikiem, jednocześnie polegając na szczęściu bardzo mocno, więc często się te dwie rzeczy nie godzą, ale mimo to nie wypada chaotycznie i jeśli ktoś odpowiednio rozplanuje, nagra się na tyle długo by poznać scenariusze i ma równego przeciwnika, to grać można i po 2 godziny, mimo małej liczby graczy.

Dominion - Gra karciana, której specjalnie nie lubię, ale brat nakupował się dodatków to się czasem gra. Szybkie rozgrywki, mnóstwo, mnóstwo opcji gry i nie trzeba zbytnio polegać na farcie, tylko na tym jak się wszystko rozplanuje. Mi się chyba nie podoba aż tak bardzo, mimo iż dobrze mi w niej idzie, z racji brzydkich grafik na kartach. Poza tym jednak, jest chyba w porządku.

Kiedyś też, próbowaliśmy Runebound'a, ale jakieś to takie... nijakie. Do MM się nie umywa.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^
Fearqin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem