Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-05-2013, 15:23   #1
vanadu
 
Reputacja: 1 vanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znanyvanadu wkrótce będzie znany
[fantasy/sf +18] Gwiezdni przybysze

Witam w mojej pierwszej rekrutacji (no, może drugiej, ale pierwsza została odłożona ad acta aż poznam lastina... to dawno było).



Amalti – miasto które nigdy nie śpi. W dzień Słonecznego festynu na ulicach zastać można było wielu…cóż, ludzi. Świętujących. Próbujących wrócić do domów. Martwych. Pod ta ostatnia kategorie kwalifikowało się zapewne wielu, lecz wy, wracając uliczkami Dolnego Miasta natknęliście się na tego jednego. Tego który zmienił wasze życie na zawsze. W jednej z bocznych uliczek, zatopiony niemalże w strugach lejącego się z niebios deszczu leżał niewielki człowieczek. Głowę miał wyraźnie roztrzaskaną, najwidoczniej porywisty wiatr lub ulewny deszcz strąciły na niego jedną z dachówek. Jak przystało na dobrych obywateli podeszliście by zadbać o jego dobytek. Odcinając jego nie nazbyt pełną sakiewkę ujrzeliście obwiązaną płótnem księgę. Coś podkusiło was by ją zabrać. Gwiezdna góra. Katakumby gwiazd. Grobowiec skarbów. Być może przeczytaliście tekst. Być może rozpoznaliście zaledwie symbole. To zmieniło wszystko. Nie wiecie skąd wziął się ten osobnik, nie wiecie kim był. Wiece tylko że oto trzymacie w rękach drogę do wielkiego bogactwa, wielkiej wiedzy i jeszcze większej przygody.


Sposób prowadzenia sesji: w dużej części google.doc w kwestii dużych dialogów drużyny, dużych dialogów poszczególnych graczy, walk. Również inne kwestie na życzenie graczy.
Moja częstotliwość: b.często i zazwyczaj w trakcie akcji.
Częstotliwość graczy: często. Serio często. Jeśli ktoś będzie odpisywał prędko, jego wątki poprowadzę szybciej. Piszemy w trzeciej osobie.
Ilość poszukiwanych graczy: od 2 do 5
Czas trwania rekrutacji: powiedzmy do 16 czerwca.

W razie ilości zgłoszeń większej niż limit graczy pozostawiam sobie prawo do selekcji kart.




Świat:

Pochodzicie z miasta-państwa Amalti, sporego portu kupieckiego położonego nad zatoką Bauera. Jest ono obecnie objęte permanentną blokadą morską ze strony Ligii. Leży na kontynencie Północnym. Na północ od was mieści się Liga, wasz dawny patron - potężne państwo rozciągające się na dwa tygodnie pieszej drogi. Na wschodzie zaś leży wasze bliźniacze (i konkurencyjne) miasto Kirt, znane z leżących na wzgórzach je okalających kopalni żelaza, miedzi i cyny. To tyle opisu okolicy na ten moment - co nie znaczy, że tylko tyle powiem, po prostu zależnie od tego, kim będzie wasza postać i jaką będzie wiedzą i inteligencją dysponować, takie informacje ode mnie otrzyma. Świat jest na poziomie rozwoju renesansu i wczesnego baroku – magia nie występuje.


Ogólna wiedza historyczna waszych postaci:
Liga kolejno wchłania kolejne ludzkie osiedla i ośrodki na świecie. Obecnie obejmuje teren odpowiadający rozmiarowo mniej więcej trzykrotności obszaru Francji. Od strony kontynentu oddzielona granicą na Wielkiej Rzece, za którą zamieszkują nieskonfederowane ludy i państwa. Liga obejmuje wszystkie po za nielicznymi enklawami cywilizowane terytoria. Na południe zaś za niezbyt szerokim morzem czy też kanałem rozciąga się wielki i pusty kontynent Południowy.


Wiara: zależnie od osoby, w większości wypadków kulty lokalne ale również rozpowszechniony kult gwiazd i gwiezdnych przybyszów – stwórców, których wyznacznikiem są gwiazdy. (dla ułatwienia nazwy gwiazd i gwiazdozbiorów znanych na ziemi).

Mechanika: k100kowa, czyli Warhammer – 2. edycja ale z lekko zmienioną listą umiejętności (podczas tworzenia konsultacja i wyjaśnienia od mg). Drugą ważną zmianą jest kwestia obrażeń. Nie lubię systemu obrażeń z 2. edycji - po prostu jej nie lubię, każda broń zadaje u mnie inne obrażenia. Trzecia kwestia: rozwój postaci – wolny, nie schematyczny. Punkty cech kosztują zwyczajowo, ataki dokupujecie za rosnącą cenę: 200pd za drugi, 300pd za trzeci itd. Umiejętności i zdolności (po za wrodzonymi) kupujecie po 100 pd za pierwsze i 200pd za drugie.

Rasa: ludzie.
Można wybrać pochodzenie: chłop, mieszkaniec przedmieścia, mieszczanin.

Chłop:
język - tutejszy, poziom wiedzy o świecie - a gdzie to?
zdolności - fach (rolnictwo, kamieniarstwo, ciesiołka, itd.), krzepki, 1 losowa
umiejętność - rzemiosło (pasujące), wiedza - na chłopski rozum.


Mieszkaniec przedmieść:
język – tutejszy, pół-Wysoki (na poziomie trudności -20
zdolności: 2 losowe
umiejętności: 2 zależnie od profesji, wiedza o świecie – średnia

Mieszczanin:
język – tutejszy, pół-Wysoki, język Wysoki (na poziomie trudnym -10)
zdolności: zapiekła nienawiść (do Ligi), szósty zmysł, 1 losowa, 50% na szczęście
umiejętności: wiedza o świecie – zaawansowana, 2 zawodowe.

Dostępne zawody
: praktycznie dowolne, wy wybieracie ja podaje wam ich startowe umiejętności i zdolności. Proszę o wybieranie takich które w omawianej epoce mogły istnieć lub da się to ładnie uzasadnić.

Co by nie było, uprzedzam, że wasze postaci zaczynają na niskim poziomie socjalnym, ale to zobaczycie sami, jeśli dojdziecie do części o profesjach.

Czego oczekuję: sumienności, zaangażowania i odgrywania postaci w trakcie gry. Na start: karty postaci wedle opisanego niżej wzoru, historii postaci: może być w punktach, ogólnie chodzi o to by postać była obudowana i żywa. Avatara. Listy dwóch trzech lęków i marzeń waszej postaci. Dwóch trzech zdań opisu czego wolelibyście uniknąć podczas sesji.

Imię i nazwisko postaci: w brzmieniu dowolnym
Zawód: jak ustalone z mg
Wiek: poniżej 40stki
Pochodzenie: wybrane przez gracza
Statystyki: podane mi na wiarę
Umiejętności i zdolności: wiadomo
Historia postaci: jak wyjaśniałem
Ekwipunek: do ustalenia ze mną
Avatar, informacja o przeciwwskazaniach, lęki i marzenia i to o czym zapomniałem a będzie potrzebne.

Po zakwalifikowaniu graczy, Ci przedyskutują razem skąd ich postaci się znają i co o sobie wiedzą. Postaci mają się przyjaźnić lub być wobec siebie z jakichś względów lojalne.


ed: oczywiście zapomniałem.

kontakt: gg 8019785
vanadu@tlen.pl
priv
 

Ostatnio edytowane przez vanadu : 31-05-2013 o 23:24.
vanadu jest offline