Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2013, 02:06   #1
8Draco8
 
8Draco8's Avatar
 
Reputacja: 1 8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu8Draco8 jest godny podziwu
Baldur's Gate - spolszczenie

Postanowiłem ostatnio powspominać stare dobre cRPGi, które przechodziłem lata temu. Jako, że moim ulubionym podgatunkiem są RPGi stworzone w rzucie izometrycznym, postanowiłem zacząć od korzeni i zagrać w protoplastę tego gatunku, Baldur's Gate. Ponieważ mieszkam obecnie w Anglii, a cała moja kolekcja gier, w tym BG z ekstra klasyki, zostały w Polsce, jako miejsce zakupu kolejnego egzemplarza tej gry wybrałem brytyjski eBay. W ciągu kilku dni udało mi się zdobyć jedną z pierwszych wydań (za załączonym doń oryginalnym dokumencie zakupu widnieje data 29/04/1999) w idealnym stanie za £3. Niestety zakupiona przeze mnie wersja jest w języku angielski, niestanowi to jakiegoś wielkiego problemu (póki co gram na angielskiej wersji) jednak chciałbym mieć możliwość zagrania także w słynną, genialnie spolszczoną wersję i tu zaczyna się problem. W internecie nie mogę nigdzie znaleźć plików spolszczających (znalazłem jedynie z jakiegoś płatnego serwera, który mówiąc oględnie, mi śmierdzi), a jeśli już coś się pojawia to są to spolszczenia do niedawno wydanego remake'u BG:EE. Czy ktoś z forumowiczów dysponuje plikami spolszczającymi do BG? W sieci wyczytałem, że za dialogi odpowiedzialne są 2 pliki (dialog.tlk i dialogF.tlk), może ktoś mógłby je udostępnić (obędę się już jakoś bez dialogów mówionych przez te parę miesięcy zanim będę miał możliwość przywiezienia polskich wersji z kraju).
 
__________________
Nie należy ufać ludziom to się zawsze żle kończy .... dla nich :]
8Draco8 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem