Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2013, 18:01   #42
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Spostrzeżenia jak najbardziej trafne, ale w mojej opinii mijają się one z celem, a przynajmniej z tematem. Myślę, że twórcy tematu zależało na elemencie "fajności" nie zaś urzeczywistniania sceny. W literaturze poświęconej Staremu Światowi demony i demonolodzy często korzystają z nieznanych czytelnikowi i bohaterom opowieści języków (zwłaszcza w trakcie rytuałów). Przypomina mi się teraz scena z książki ,,Smoki Jesiennego Zmierzchu"; akcja rozgrywa się w świecie DragonLance na kontynencie o nazwie Ansalon. Potężny czarny smok zwany "Skrzydlatą Śmiercią" wyłania się z wnętrza ziemi tuż przed bohaterami opowieści, wzbija się w powietrze i przemawia do śmiertelników w języku magii. Chociaż smoki potrafią posługiwać się językami innych istot rzadko kiedy zniżają się do tego poziomu - szczególnie te złe, a wśród nich największą dumą cechują się smoki czerwone. Dlatego też nie uważam by demon mówił w Reikspielu do śmiertelnika tylko po to aby zakomunikować mu rychłą śmierć. Demonolodzy często przyzywają demony wbrew ich woli, więc muszą komunikować się w ich języku, jeśli zaś pomiot Chaosu zechce rozmawiać to posłuży się znanym podmiotowi językiem.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem