Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2013, 15:09   #1
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
[FMAB-M&M] Kościej Nieśmiertelny-Dziewczyna z tatuażem

Trzecia rocznica śmierci wielkiego przywódcy jaki był King Bradley zbliżała się wielkimi krokami. Zaplanowano na ten dzień huczne uroczystości. Miała się odbyć premiera pierwszego filmu biograficznego poświęconego bohaterowi Amestris, a w odsłonięciu monumentalnego pomnika miała uczestniczyć prezydent Hurricane i cesarz Lin z Xing, który miał tego dnia podpisać porozumienie o nawiązaniu współpracy gospodarczej między oboma państwami, co miało pomóc szwankującej ekonomi Amestris.

Lecz tych, którzy zgromadzili się w rezydencji byłego prezydenta Roy'a Mustanga nie interesowały obchody rocznicy. Większość z nich została tutaj wezwana rankiem. Wytrąceni ze swych codziennych zajęć , musieli się niezwłocznie stawić w rezydencji Płomiennego Alchemika . Nie wszyscy z was mieli ochotę odwiedzać człowieka, który uchodził powszechnie za bezwzględnego karierowicza , a wielu oskarżało go o udział w spisku, podczas Zaćmienia. Lecz każdy z was miał powody, aby tu się znaleźć. Niektórych sprowadziły dawne długi wobec niegdysiejszego przywódcy państwa. Inni liczyli na to, że Roy Mustang wykorzysta swoje kontakty, aby rozwiązać swoje problemy. Inni jeszcze znaleźli się tutaj wykonując rozkazy swych władców.


Przebywali w jasnym i przestronnym gabinecie, w którym prócz nich znajdowały się jeszcze dwie osoby. Pierwszą był były prezydent Roy Mustang. Nie postarzał się wiele od czasów gdy piastował stanowisko głowy państwa. Nerwowo skubał wąski wąs który zapuścił niedawno po wstąpieniu na urząd prezydenta. Za jego plecami stał tęgi mężczyzna o krótko obstrzyżonych rudych włosach, zwący się ponoć Heymans Breda, jego osobisty sekretarz . Po pokoju szwendały się dwa psy, przypatrujące się nieufnie nowoprzybyłym.
- Nie ma czasu na owijanie w bawełnę - powiedział twardo gospodarz - Moja żona, Rizza Mustang-Hawkeye została dzisiaj rano porwana w drodze do lekarza. Nikt nie zażądał okupu i podejrzewam, że nikt nie zażąda... Moja żona dysponuje pewną tajemnicą z dziedziny alchemii. Jej ojciec wytatuował na jej plecach pewien schemat, który skrywa sekret pewnej strasznej broni. Teraz nie jest on wprawdzie w pełni użyteczny, ale napastnicy mogli o tym nie wiedzieć. Nie mogłem o tym powiedzieć policji. Są na świecie tajemnice, których nie powinno się ujawniać, zwłaszcza w tym kraju. Nie wiem nawet, czy armia jest w to zamieszana. Z tego powodu nie zawiadomiłem moich towarzyszy, bo zarówno Naczelnik i Prezydent zlecili ich obserwację, ale wy jesteście nieznani służbom, przynajmniej przez jakiś czas. Heymans da wam to, co udało nam się ustalić. - - Heymans podał wam niewielką teczkę. - - Dam wam pieniądze i możecie wziąć mój stary samochód, dam wam potrzebne dokumenty. Weźcie też Black Hayate, zna jej zapach. - wskazał na jednego z psów, który zamerdał ogonem - Możecie też skontaktować się z moją matką, Madame Christmas. Macie w aktach adres, choć od czasu kampani prezydenckiej jej przybytek stał się znany

[treść dokumentu} Rizza była tego dnia umówiona na wizytę u doktor Knox. wyjechała rano, o godzinie dziewiątej. Napad miał miejsce na wiejskiej drodze, między miastem , a rezydencją. Policji udało się ustalić, że ktoś zajechał drogę. Czterech napastników zostało powalonych. Wszyscy posiadali dziwne mutacje, wszyscy należeli do jednego gangu. Cechą charakterystyczną każdego z nich są trzy równoległe blizny na ramieniu. Policję zawiadomiono o 10 Nie znaleziono żadnych świadków ani śladów.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija

Ostatnio edytowane przez Slan : 02-07-2013 o 19:53.
Slan jest offline