Wątek: Sonda: Marvel
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2013, 10:55   #7
Komiko
 
Komiko's Avatar
 
Reputacja: 1 Komiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetny
Wybaczcie, wczoraj pisząc posta byłem już bardzo ospały i wyraziłem się niezbyt precyzyjnie

Cytat:
Co to są "zasady względnego realizmu"?
Trudno mi teraz znaleźć dobry przykład, ale to znaczy mniej więcej, że przyjmujemy działanie takich samych praw fizyki jak w naszym świecie itp. Słowo względny występuje bo dopuszczamy zjawiska paranormalne, takie jak strzelanie laserami z oczu. Nie mniej jeśli już ktoś będzie nimi strzelał to staramy się odwzorować skutki tego zajścia w miarę zgodnie z działaniem realnych promieni laserowych. Niżej ludzie piszą o mile widzianem brutalności, więc należy pamiętać, że nasze postacie pomimo super mocy nie są nieśmiertelne.

Cytat:
Czy jeżeli ma to być sesja typu Marvel to można połączyć bohaterów X-mena z innymi postaciami tegoż wydawnictwa?
Tak. To już zależy od przebiegu sesji. Wiadomo, jak w życiu, nigdy nie wiadomo na kogo się napatoczysz na ulicy. Gdybyśmy zdecydowali się na grę mutantami to nie wykluczałbym, że w świecie, gry istnieją inne postacie z komiksów.

Cytat:
Nie wiem, czy warto umieszczać w jakichś realiach komiksowych, ale jeśli już to Marvel zawsze mi się wydawał odrobinę bajkowy, wolę DC. Jakaś forma Avengersów, ale raczej na kanwie - zbierzmy do kupy odpady, jak w parszywej 12, czy czymś - i hop do przodu.
Zgodzę się, jeśli rozmawiamy np. o Marvelu w kinie, czy w telewizji. Filmy Marvela są bardziej dziecinne, od na przykład filmów o Batmanie. Ale komiksy, moim zdaniem trzymają podobny klimat. Jeśli chcielibyśmy grać w coś w stylu Avengersów, to też nie trzeba tworzyć oddzielnego wszechświata, wystarczy wymyślić sobie nazwę, wspólny cel, określić ewentualnie co służy nam za bazę i można smiało tworzyć nową supergrupe w świecie marvela. Wtedy postacie mogłyby być bardziej zróżnicowane.... Ale nie wiem czy jako mistrzowi gry nie byłoby łatwiej prowadzić sesji grupce kilku mutantów, niż grupce składającej się z mutanta, wietnamskiego cyborga bojowego, kosmity w kształcie ośmiornicy, somalijsiego bożka płodności, super księdza egzorcysty z rakietnicą i kilku bliżej niezidentyfikowanych pedzi w pelerynach. Gdyby każdy był z innej bajki to musiałbym ciągnąć jakieś indywidualne wątki tych postaci. Z jednej strony to spore urozmaicenie, bo zagwarantuje to różnorakie przygody, z drugiej może powstawać chaos w fabule, każdy będzie miał inne cele itp.
 
Komiko jest offline