Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2013, 19:26   #1
Highlander
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 1 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
Lightbulb Mag: Przebudzenie

Witam was wszystkich. W związku z włożeniem sporej ilości czasu w moją poprzednią rekrutację, do której odzew był niemalże zerowy, tym razem postanowiłem najpierw przeprowadzić badanie rynku.

Spróbujemy się z systemem o nazwie Mag: Przebudzenie. W tym momencie mogę praktycznie zobaczyć fanów starej edycji (Wstąpienia), tarzających się agonalnie po ziemi. Znam plusy błękitnej książeczki WW, znam też jej minusy. Nie jest to temat o wyższości jabłek nad pomarańczami. Proszę aby dywagacje odnośnie fikcyjnych światów oraz ciężar metafizyki zostawić za drzwiami. Naiwnie zakładam, że osoby czytające ten post mają podstawową znajomość Nowego Świata Mroku, a także wspomnianej wyżej gry o cudotwórcach. Jeżeli nie, ten odnośnik powinien przy tym pomóc.

Gdzie (i Kiedy) Gramy?
W małym miasteczku położonym w stanie Teksas, USA. Lub na podobnym odludziu. Nie zadecydowałem jeszcze czy miejsce będzie całkowicie fikcyjne, czy też brutalnie zerżnę rozkład ulic oraz nazwę z jakiejś rzeczywistej lokalizacji. Rozgrywka zacznie się pod koniec lat 80tych XX wieku.

Kim Gramy?
Magami, duh. Dobra, wiem. Chcecie szczegółów. Preferowałbym postaci przyjezdne, które to postanowiły zostać w mieścinie na dłużej lub osiedlić się tam na stale. Wędrowców wracających w rodzinne strony też przyjmę. Motywacja całkowicie dowolna, do ustalenia przez gracza. Cisza i spokój, polowanie na zaginione artefakty, knucie zdradzieckich intryg, chęć przejęcia władzy nad regionem (a potem nad światem!)... opcji u mnie dostatek. Ogranicza was tylko wasza wyobraźnia i reguły dobrego smaku. No i punkty początkującej postaci, tworzonej zgodnie z podręcznikiem. Prosiłbym o magów będących przedstawicielami stronnictw z podstawki lub niezrzeszonych. Dziedzictwa do uzgodnienia.

Cel Rozgrywki?
Jak wyżej. Interesanci sami określają sobie cel przybycia na odludzie. Ucieczka przed prawem (zwykłym lub magicznym), pogłoski o potężnym źródle mistycznych energii, powrót do wybranki serca, próba otworzenia własnego biznesu, chęć odwdzięczenia się temu rozgrywającemu, który połamał wam wszystkie palce w drugiej klasie liceum, itp. Rozgrywka posiada co prawda luźno ustaloną fabułę, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyście pociągnęli sesję w swoją stronę i wypięli się na scenariusz. Najważniejsze są wasza swoboda i inwencja.

Jak Gramy?
Z powodów wyszczególnionych powyżej, nie będzie to (przynajmniej z początku), gra drużynowa. Nie tworzycie Magicznej Pełnej Chaty, a domu nie wynajmuje wam zrzędliwa pani imieniem Morgana. każdy może gonić za swoimi celami indywidualnie. Sojusze, krótko i długoterminowe, są oczywiście możliwe, ale stanowią opcję, nie przymus. W sesji planuję używać regularnie google doca, ale posty indywidualne też będą mieć miejsce. Częstotliwość do ustalenia oddzielnie z każdym z graczy. Jeżeli ktoś udziela się częściej lub jest bardziej pomysłowy, zwyczajnie uda mu się zrobić więcej.

Liczba Graczy?
Dobrze byłoby zobaczyć materiały od przynajmniej trzech chętnych. Mniejsza liczba ofiar też jest dopuszczalna, zawsze mogę poprowadzić sesję solową. Więcej niż pięciorga graczy zwyczajnie nie przyjmę. O samym dopuszczeniu do sesji decydowałaby historia postaci. Jeżeli będzie mniej niż pięciu chętnych, co jest diablo prawdopodobne, po prostu przepuszczę wszystkich.

Jeśli są pytania, jestem do waszej dyspozycji.
 
__________________
It is a terrible thing to fall into the hands of the Living God.
Highlander jest offline