Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2007, 16:29   #5
Dakkon
 
Reputacja: 1 Dakkon ma wyłączoną reputację
grales w planach FR to swiat (glowny jego kontynent ktory czesto przewija sie w wiekszosci sesji dnd to doskonale znany faerun polozony na planecie Abeir-Toril zwanej rowniez Torilem polozonej w pierwszym planie materialnym) ktory polaczony jest dzieki planescape z innymi swiatami (np wiezienie astralne itp), planescape daje mozliwosc podrozowania do innych swiatow, zakladane jest ze jego centrum to miasto Sigil polozone na szczycie szpikulca (chociaz z praw ktore istnieja w tym swiecie wynika iz centrum jest wszedzie tam gdzie znajduje sie bohater, kazda postac ma swoje centrum uniwersu) ehhh troche duzo by gadac o para i quasi realmach w kazdym badz razie:

Wszystkie Sfery dzielą się na Wewnętrzne, Zewnętrzne, Główną Materialną i Sfery Przechodnie

Sfery Wewnętrzne zawierają Plany Żywiołów (Woda, Powietrze, Ziemia, Ogień) i Energii (Energia Pozytywna i Negatywna). Na granicy Planów Żywiołów i Energii istnieją quasi-żywioły, natomiast pomiędzy dwoma Planami Żywiołów znajdują się parażywioły.

Pierwsza Materialna jest po prostu zbiorem wszystkich tzw. "zwyczajnych" światów, takich jak Faerun (Zapomniane Krainy) czy Oerth (Greyhawk).

W skład Planów Przechodnich wchodzą Plan Astralny, Plan Eteryczny i Plan Cienia.

Plan Astralny to srebrna pustka, pośród której dryfują ciała martwych bóstw.

Plan Eteryczny to odpowiednik danego Planu Materialnego (choć istnieje również Daleki Eter, nie przynależący do żadnej z nich), tylko pełen duchów i zjaw.

Plan Cienia również jest odbiciem współistniejącego z nim Planu Materialnego, jednak zdeformowanym i pełnym ciemności.

to glowne rzeczy ktore warto wiedziec

dodam ze podreczniki mam po ang wiec jesli by sie jakies nazwy nie zgadzaly to przepraszam za wolne tlumaczenia w czasie sesji

moje 3 ulubione zasady planescape:
zasada 1
dobrzy zawsze zwyciezaja
zasada 2
zli zawsze wracaja
zasada 3
zasada 1 niezawsze sie sprawdza

:P

PS przyjmuje wszelkie rasy i klasy z dodatkow, psionikow, complitow (np complete adventurer, divine itp) prestizowki, biesy aasimary diableta drowy wszystkie rasy mozliwe macie ogromne pole do popisu czekam na reszte zgloszen narazie mam 3 postacie jeszcze 3-4 i mozemy zaczynac
 
__________________
"Z zawodu jestem rzeźnikiem, ale bycie poszukiwaczem przygód niewiele się od tego różni. Poprostu mięso, które teraz siekam tasakiem, trochę mocniej wierzga"
Dakkon jest offline