Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2013, 22:00   #1
Epicki
 
Epicki's Avatar
 
Reputacja: 1 Epicki nie jest za bardzo znany
Elf Czarodziej a Licencja na Czarowanie

Witam. Ostatnio zacząłem prowadzić pewnej graczce solową sesję Warhammera.
Nie jestem jakimś wielkim znawcą tego uniwersum, ale myślę że znam świat na tyle, że poprowadzić mogę.
Natknąłem się na pewien niewielki problem, który mnie nurtuje.

Graczka gra bowiem Elfią Uczennicą Czarodzieja, pochodzącą z Marienburgu.
Tak wyszło z losowania a koncepcja na postać wyszła bardzo płynnie i przyjemnie. Postać ma ciekawą głębię i jest spójna. Prowadzi się to miło a przygody mają bardzo dojrzały charakter.
Postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę na temat Warhammerowej Magii poprzez czytanie podręcznika "Królestwo Magii".
Powtarza ów tytuł wielokrotnie iż Tylko i wyłącznie czarodzieje z Kolegiów Magii mają prawo legalnie rzucać czary. Inni czarownicy, guślarze itp, są natomiast albo nakłaniani do przystąpienia do Kolegium... albo płoną stosy.
Natomiast podręcznik główny twierdzi, że elfy kategorycznie nie należą do kolegiów.
Jak więc, wedle podręcznikowego kanonu powinna być taka postać traktowana w świetle prawa? Czy wychodząc z pod nauki elfiego Mistrza Magii, uczennica taka zdobywa oddzielne prawo poza kolegium do praktykowania czarów? A może Elfy nieuznawane przez prawo za licencjonowanych magów, muszą stale uciekać przez Łowcami Czarownic?
A może Łowcy Czarownic i inne organy się tym zajmujące traktują takie sytuacje w różnoraki sposób?
 
Epicki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem