Wątek: Walka na sesji
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2013, 08:22   #2
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Na szczęście w pbf łatwiej o dobór kreatywnych i chcących grać graczy, choć i tutaj jest zdarzają się "bierne kołki" (debili jeszcze nie spotkałem, choć raz sam zostałem takim nazwanym ).

Ja jako gracz czasami proszę MG o uwzględnienie wiedzy mojego BG, bo wiadomo, że prowadzony gracz może być dwa razy inteligentniejszy lub bardziej spostrzegawczy ode mnie. Jeżeli nie widzę w opisach MG żadnych istotnych dla mnie informacji i napiszę deklarację, że np. "gladiator przygotowuje się do walki, zbiera informacje o przeciwniku, o arenie" etc.. to zakładam, że MG rozliczy to sobie już bez mojego chodzenia i zaczepiania wszystkich w okolicy z testem na plotkowanie i percepcję. Zrobi to sobie zaocznie bez rozgrywania szczegółowego.

Z kolei jako MG w takich sytuacjach rzucam zawczasu na odpowiednie testy postaci i jeżeli zda to przemycam jakieś tam info dodatkowe w poście sesyjnym albo na PW. Jeżeli obleje, to przemilczam lub dezinformuję. Warto zwracać uwagę na atuty, umiejętności, statsy BG nawet jeżeli gracz robi z niego tylko płaski zbiór cyferek lub jest bierny i nie konsultuje niczego. Trzeba dać szasnę dla bohatera, który widzi i rozumie w świecie gry "z pierwszej ręki" to co gracz może przeoczyć lub nie skumać nawet przy staraniach MG o rzetelne opisy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o śmierć i życie postaci, bo nie ma dosłownego znaku równości między graczem a postacią.

A co do sugestii, to jeżeli gracz prowadzi jak ten przysłowiowy debil w miarę inteligentnego BG, to albo przeprowadza się rozmowę z graczem, żeby się trochę więcej starał ruszać łepetyną i wykrzesać odrobinę kreatywności, albo jak to nie skutkuje, to powinno się obniżyć za karę poziom intela BG (tym bardziej jak wybory gracza są na poziomie powtarzalnej głupoty) :P
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem