Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2013, 22:20   #2
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Zakupiłem i przeczytałem większość fragmentów dotyczących settingu.

Po pierwsze. Mega plus za wersję w pdf za 25zł z zakładkami i tekstem, który można wykopiować. Wiem, że może jestem w mniejszości, ale dla mnie to najpraktyczniejsza forma, jaką może mieć podręcznik do RPG

Drugi plus za tony różnych części do statków kosmicznych - w ten sposób GP staje się mocną konkurencją dla Travellera. Następny plus za klimatyczne opisy najpopularniejszych modeli danych podzespołów - sam jestem fanem takich klimatów, więc jestem zachwycony.

Fajni są też kosmici. Choć ludzie-koty w poważniejszym SF jakoś mnie rażą, i moim zdaniem pasują bardziej do jego pulpowych odmian.

Podoba mi się też część o polityce Federacji i generalnie sposób w jaki ten twór został wymyślony i opisany. Może i nie jest to super rewolucyjne, ale dobre systemy RPG to te, które prezentują znane pomysły w jak najbardziej grywalny sposób - a tu bez wątpienia to mamy.

Extensivity jest świetne. Ale osobiście nie za bardzo wiem jak poprowadzić to w klimatach SF, by było fajne i grywalne. Może kiedyś pojawi się oficjalna przygoda z epizodem w tej przestrzeni?

Ogólnie część settingowa jak najbardziej do mnie przemawia. A mechanika jest zbyt skomplikowana, bym kiedykolwiek miał ochotę nawet próbować z nią grać - ale to nie wina autora, tylko mojego własnego lenistwa
 
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem