Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2013, 08:56   #1
Sierak
 
Sierak's Avatar
 
Reputacja: 1 Sierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłośćSierak ma wspaniałą przyszłość
[Rekrutacja Dodatkowa] Miasto Pajęczej Królowej


Wstępów fabularnych pisać nie będę, bo jest to odrobinę pozbawione sensu z racji że jest to rekrutacja dodatkowa. Od czasu oryginalnego naboru fabuła może nie ruszyła z kopyta, ale trochę się podziało, kilka osób zginęło i takie tam. W każdym razie otwieram rekrutację dla 2-3 osób do dołączenia do wyprawy idącej z Wodospadów Sztyletu wgłąb Podmroku, w celu odkrycia przyczyn(y) ostatnich napadów mrocznych elfów na tereny pobliskie domniemanego (a właściwie teraz już potwierdzonego) zejścia do Podmroku z krypt Dordrien. Sesja jest w dużej mierze nastawiona na walkę, co może wielkim zaskoczeniem nie jest, z racji że drowy nie są najbardziej pokojową rasą na świecie. Mimo wszystko sprawę uprościłem do tego stopnia, że gracze sami sobie wykonują rzuty i swoje działania wklepują w dużej mierze w postach bez konsultacji ze mną. Co więcej? Kilka podstawowych spraw poniżej:

Miasto Pajęczej Królowej (Rekrutacja) ([Forgotten Realms 3.5] Miasto Pajęczej Królowej)
Miasto Pajęczej Królowej (Sesja)
Miasto Pajęczej Królowej (Kompendium)

Jak widzicie, staram się trzymać w miarę tempo sesji zarówno ze swojej strony, jak i w razie potrzeby kopnąć graczy w dupę. Optymalne tempo z mojej strony to komplet w 5 dni normalnie i 3 dni w trakcie walk (bo w trakcie walk wystarczają mi całkowicie krótkie, kilkulinijkowe posty). Karty postaci są jawne, w temacie Kompendium, czasowo wrzucam tam również różne dodatkowe informacje na które natykają się gracze, takie jak choćby stworzenia opisane stricte w przygodzie Miasto Pajęczej Królowej. Teraz więc garść konkretów i innych takich potrzebnych Wam do tworzenia kart.

Poziom - robicie karty postaci na 10. poziomie, słownie dziesiątym. Jak ktoś chce grać potężniejszymi rasami to robi to tak, że po odjęciu LA ma mieć 10. poziom (czyli grając np. drowem masz 8. poziom). Jak ktoś chce potworzyć magicznych przedmiotów, odejmuje to doświadczenie od swojej puli i zaczyna również na niższym poziomie.

Rasy i Klasy - w zasadzie dowolne, o ile będzie to rasa na którą wieśniacy nie porywają się z pochodniami i widłami. Wolałbym w miarę normalne, humanoidalne postaci. Tak samo z klasami, taki jakiś konserwatywny jestem, że wolę te w miarę pasujące do jako-takiego klimatu średniowiecza niż wu-jeny, samuraje i inne wschodnioprzekombinowane gówno.

Historia - bez szaleństw, macie 10. poziom i trochę już osiągnęliście, jesteście rozpoznawani w świecie. Być może usłyszeliście o problemach w Dolinie Sztyletu od kogoś znajomego, być może burmistrz Randal Morn posłał po Was osobiście. Mimo wszystko nie walcie mi prac magisterskich, myślę że 1-2 A4 całkowicie załatwi sprawę. Wiadomo, że jakość postaci staje się ważna w przypadku większej ilości zgłoszeń i konkursu kart.

Ekwipunek - zaczynacie z kasą jak postaci 10. poziomu - 49000 sz.

Z informacji pozostałych (ogółem radzę przeczytać oryginalną rekrutację, gdyż tam sporo rozpisałem się nt. tworzenia postaci) - startujecie jako grupa, która wyruszyła dzień później jako pomoc dla tej, powiedzmy, głównej. Mogliście się zwyczajnie spóźnić i na miejscu Morn poinformował Was, że ekipa już się zebrała i poszła w harce, jak się pospieszycie to ich dogonicie nawet. Motywacje rzecz jasna zostawiam Waszej gestii. Tak jak pisałem, szukam 2-3 osób, obecny skład przedstawia się następująco (szczegóły w temacie z kompendium):

Człowiek bard (z niebiańskim chowańcem)
Człowiek kapłanka tyra
Mroczny elf zaklinacz

Dodatkowo jeżeli nie trafi się trójka osób, zostawię jako NPC Bodvara (krasnal napierdalator siekierką), tylko zmienię mu klasę z autorskiej na coś pewnie z Complete Warrior.

Pytania walcie tutaj, z punktu odpowiem. Dostępny jestem w tygodniu 8-16 i wieczorami (raczej późnymi koło 22-23), w weekendy zazwyczaj jak nie piję albo gdzieś nie jadę to powiedzmy, że da radę mnie złapać .

Termin rekrutacji dajmy na to, że do 8. września północ, jak do tej pory nie zbiorę 2-3 osób to przedłużę. Karty postaci ślijcie najlepiej w myth-weavers na maila/pw/gg, ja i tak przepisuję je do swojej formatki w kompendium.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline