Wątek: Buźka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2013, 22:07   #4
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Dziękuję za te uwagi

Co do porównań - fakt używam ich dużo i staram się to stopniowo ograniczać, ale jak wiadomo ciężko porzucić nawyk.

Jednak tutaj nie chciałem bronić swych błędów, a zadać pytanie... a dokładniej prosić o pewną radę. Odnoszę się tutaj do wypowiedzi Aschaara.
Zwróciłeś uwagę na rzecz, która w pisaniu sprawiła mi wielką trudność - Stylizację językową.

Stosując ją chciałem uzyskać efekt nie gwary, a tego, że postać która tego języka używa ( w tym wypadku Ryży) nie jest raczej wykształciuchem. Jednak faktycznie kilka osób, zwróciło mi uwagę iż przypomina to bardziej gwarę.

Tak więc chciałbym zapytać, jak twoim zdaniem, lepiej uzyskać efekt, by styl mowy Ryżego wskazywał na mały zasób słów oraz ich zła wymowę.
Myślałem by wstawiać w jego wypowiedzi co jakiś czas jedno słowo jak "oy" lub "No", lub pisać tak by wydawało się iż sepleni w momentach gdy nie wie jak wymówić jakiś słowo.

Jednak macie może jakieś inne pomysły/rady jak to zmienić?

A co do rozdziałów to jakoś lepiej mi się pisze robiąc wiele krótkich rozdzialików niż jeden długi
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem