Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2007, 22:19   #7
Francois de Fou
 
Reputacja: 1 Francois de Fou ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Nightcrawler
Szaleństwo Malkavów oczywiście bierze sie z wyboru na wampiry ludzi którzy już są troszke zwichrowani emocjonalnie i psychicznie a przemiana ma doprowadzić do pogłębienia tego stanu. Nie wiem jak z przedpotopowcami ale aktualni Malkavie to po prostu klan swirów wywodzący sie od ludzi już w pewnien sposób dotkniętych chorobą.
No nie wiem, w podręczniku do "Wampira: Mroczne Wieki" napisane jest:
Cytat:
Szaleńcy Przeistaczają ludzi bliskich śmierci, beznadziejnie niepoczytalnych lub niezwykle oświeconych
Sami Malkavianie natomiast uważają, że Malkav był ulubionym potomkiem Kaina. Kain szukał mądrości w ciemnych zakątkach świata,a jego dzieci naśladowały go, ale tylko Malkav przyniósł Kainowi wiedzę, której ten szukał, za co Malkav i jego potomstwo nagrodzeni zostali "błogosławionym darem niepoczytalności". Ja uważam, że ta wersja mogłaby być bliska prawdy,tylko czemu Kain "nagradzałby" Malkava szaleństwem?
1) Malkavianie uważają szaleństwo za błogosławieństwo, może niepoczytalność rzeczywiście jest wspaniała?
2) Może to właśnie szaleństwo było tą wiedzą
3) Kain był zazdrosny
4) Kain nie chciał by Malkav się dzielił tym z kimś jeszcze
a) było to zbyt straszne
b) było to zbyt ważne i mogło poważnie zmienić świat
5) Kain chciał by pozostali potomkowie sami odkryli tę wiedzę
6) To wiedza sama doprowadziła Malkavian do obłędu
7) Kain przewidział, że dzięki obłędowi Malkavianie staną się najważniejsi. Starczy poczytać stereotypy, chyba wszystkie klany podziwiają, boją się albo przynajmniej tolerują Malkavian

Bez względu na to która wersja byłaby prawdziwa obłęd jest uważany za dar od Kaina, nawet w przypadku punktu 6). Czemu tak się działo? Otóż Kain przecież uważany jest przez wampirów za Praojca, swego rodzaju proroka, a nawet boga, nic więc dziwnego, że wszystko jest mu przypisywane i uważane za słuszne.

Szczerze mówiąc ta teoria najbardziej mi się podoba i mam zamiar się jej trzymać, chyba, że ktoś poda lepszą i ładnie uzasadni swój wybór

Co do tego co napisał Ratkin na temat odgrywania Malkavian to chciałbym odnieść do tematu z ankietą na temat popularności klanów. Jest tam wyjaśnione przeze mnie i Rhamone czemu Malkavianie zazwyczaj są źle odgrywani, bo prawda jest taka, że ten klan jest najtrudniej odegrać... http://lastinn.info/p47165.html#47165
 
__________________
Tańcząc jak tobie zagrają, spraw by grali to co chcesz tańczyć...
Francois de Fou jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem