Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2013, 19:21   #7
Janosz
 
Reputacja: 1 Janosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumnyJanosz ma z czego być dumny
Witam,
Posiadam GP od Polconu, przymierzam się do prowadzenia ale powiem szczerze, że o ile świat, fabuła i wiele innych rzeczy mi pasuje i jest super o tyle same statki nie wspominając już o walce nimi odstraszają mnie jak diabli. Czy było konieczne aż takie ich rozbudowanie? Jestem typem humanisty więc taka ilość cyferek i tabelek mnie zniechęca. Rozumiem, że system ma być "hard sf" ale dla mnie wygląda jak "hard mat-fiz"

Może warto by było pomyśleć o jakimś dodatku uwzględniającym osoby mojego pokroju Wiem, wiem nie mogę patrzeć na tą sprawę jakbym był pępkiem świata i to, że coś nie pasuje mi jest złe też dla innych

Ponieważ nie chcę gry typu Star Wars, gdzie bitwa kosmiczna wygląda z gruntu inaczej (określiłbym ją mianem strzelanki) pokombinuję i przyjmę jakieś uproszczone zasady w których starcia statkami ominę na zasadzie, że przestrzeń jest bardzo duża i o takie spotkanie trudno, chyba że ktoś koniecznie chce zrobić kuku BG, wtedy jak napastnik ma lepszy statek opcja: Kapsuła ratunkowa lub end game.

Odnoszę też wrażenie, że opisy samych statków zostały mocno uproszczone na rzecz w/w tabelek i statystyk ale, ale to też moja subiektywna ocena. Może po prostu, to nie jest system dla mnie i moich graczy, choć bardzo mi się podoba.
 
Janosz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem