Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2007, 15:01   #4
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Hm, wspomnę o Rodzinie Wschodzie.
W niej to zawarte jest doskonałe połączenie, którego mogli doświadczyć ci, którzy to zauważyli.

Widzimy, że na Kuei z przewagą Yin działa drewno a na Yang metal. Co to oznacza?

Yin to energia "martwa", energia śmierci. Działa na wampiry z przewagą tej energii drewno - a zatem: kołek drewniany!

Teraz kolejny wniosek: wampir (Kainita) jest stworzeniem Yin, czyli martwym.

Hm. Dlatego mogę się przychylić do tego, że wampir jest całkowicie martwy i należy użyć Materii. Zwłaszcza, że "Krew" Kainity jest energią Yin, de facto.

Potwierdza to jeszcze Przemiana. Z Maga wiemy, że Awatar człowieka umiera podczas Przeistoczenia (Spokrewnienia). Dlatego, "Życie" z niego się ulatuje.


Wcześniej, gdy mówiłem o wampirze i działaniu Życia, miałem na myśli jedynie Moc jego Krwi. Jednak biorąc pod uwagę fakt z RW jednak przyjąłbym opcję działania Materii na wampira (Kainitę).
Jednak, gdy mówilibyśmy już o Kuei-jin - to na wampiry z odrobiną Yang, konieczna byłaby Sfera Życia.
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem