Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-10-2013, 18:15   #7
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Miało to się znaleźć w FAQ, ale skoro pytania są już teraz...

Cytat:
Czy losy postaci będą się przeplatały, czy może zmuszeni oni będą pracować razem przez większość czasu? Czy każdy będzie miał swoją linię fabularną i po prostu będzie możliwość wspólnego spaceru z inną postacią?
Losy postaci na pewno będą się przeplatały, z tym, że nie będę zmuszać nikogo do kooperacji. Na pewno część działań będzie wymagała pewnej koordynacji, żeby coś zrobić...z tym, że nie będę naciskała na specjalnie, raczej dawała taką możliwość. Idealnie dla mnie byłby 1-3 małe grupki graczy, ale będę walczyć z tym, co mam.

Cytat:
Pytam, bo przy 9 osobach (bo jakoś zazwyczaj chyba ten max jest osiągalny)
Sesja jest "zoptymalizowana" na 6 osób. Te 9 zostawiam sobie w przypadku, jeśli dostane naprawdę tak dobre karty, że grzechem będzie je odrzucić.

Cytat:
Możesz coś zdradzić, czego się można będzie spodziewać i jak bardzo fabułą będzie zależeć od wyborów graczy?
Poniekąd sobie sam odpowiedziałeś. Założenia sesji są takie, jak w innej mojej grze - jest główna linia fabularna, która ma wpływ na graczy i ich działania wokół niej się ogniskują, ale zostawiam swobodę wyborze konkretnych wątków. To znaczy - "kamera" będzie szła tam, gdzie gracze będą ciążyć - więc zapewne dla kogoś będzie to śledztwo, dla kogoś horror/survival, a jeszcze inna osoba skupi się na rozwoju osobistym. Wszystko zależy od tego, co będę miała w kartach.

Nie jest to jednak zupełnie "otwarta" sesja. Mam zaplanowany koniec, początek i key pointy, które zlekceważone, będą miały istotny wpływ na sesyjną rzeczywistość. Bardziej chodzi o to, że wątki będą niejako dobierane pod graczy, a nie że MG będzie zmuszał Was do ścisłego podążania sztywnym torem fabuły.

Cytat:
No i zabrakło mi odpowiedzi na pytanie: jaki jest cel?
Nie chciałabym za dużo zdradzać, ponieważ odkrycie celu jest jedną z atrakcji gry. Mogę jedynie powiedzieć (nieco spojlerując), że postacie graczy staną się obiektem zainteresowania pewnych sił (osób? organizacji?) w czasie przełomu - sytuacji, kiedy (zdawałoby się) fundamentalne i trwałe prawa rządzące nasza rzeczywistością przestają funkcjonować do końca poprawnie. Mogę nawet pokusić się porównanie do Gry o Tron - tam też sytuacją "startową" był moment w którym magia wróciła do świata. Albo gry The Longest Journey....
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline