Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-02-2007, 23:41   #12
Junior
 
Junior's Avatar
 
Reputacja: 1 Junior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputację
Witam raz jeszcze

Mam już mierne rozeznanie w kwestii zainteresowania. Zgłosiło się kilka osób. Przyznam że spodziewałem się że będzie gorzej (zwłaszcza w kwestii zaangażowania, wiedzy i umiejętności wszelakiej). Dlatego wydaje mi się że jest pewien zaczyn aby ruszyć z tym pomysłem.

Mam dla Was pewną złą wiadomość. Nie pozwolę na zbyt wiele w kwestii kreacji postaci. Dokładniej będę miał dla każdego z zainteresowanych parę sugestii. Dokładnie ustalimy klan. System L5K dotyka dwu kwestii: feudalizmu i samuraja. Obydwie wiążą się z drabiną społeczną i de facto przywiązaniem do ziemi. Osobiście uważam że pomysł na przygodę, gdzie zbiera się 5 przedstawicieli 6 klanów i wspólnie podróżują po chwałę, dziewki i przygodę z nimi jest poroniony. Czemu? Bo samuraj to sługa. Osoba podporządkowana swemu panu. W tonacji japońskiej jest to dla samuraja błogosławieństwo. Możliwość odnalezienia się w drabinie społecznej i tak naprawdę istnienia. Samuraj bez pana jest przegranym. Jest istotą bez celu. Wniosek z tego prosty: albo gramy bandą roninów, albo grupą związaną z danym daimyo. Wybieram opcję drugą.

Oczywiście jest kilka pośrednich. Przykładowo możemy odegrać jakąś imprezę (zimowy dwór, oblężenie muru kaiu) gdzie w sposób naturalny będą znajdowali swe miejsce przedstawiciele różnych klanów. Ale to trochę płytkie. Bo większość ciekawych relacji społecznych przebiega wewnątrz klanu i rodziny. Osoby obce? To mało ciekawe.

Jeśli więc uwijemy gniazdko na podwórzu jakiego daimyo, to zawsze istnieje możliwość aby umieścić tam i rezydentów z innych klanów. Jest kilka ku temu sposobności. I tu widzę miejsce dla graczy którzy zechcą zagrać kimś z poza klany Feniksa.

I tak wydała się pierwsza z istotnych informacji. Zagramy na ziemiach klanu Feniksa. A przynajmniej we wtorek o godz. 2334 tak mnie się zdaje. Podatny w tym względzie jestem tak na sugestie jak wahania.

Kluczowym na tym etapie jest umiejscowienie naszych herosów. Zapewne samodzielnie ustawię Wasze postaci w drabinie społecznej. Ale zanim to uczynię – proszę o sugestię na PW. Mam nadzieję że dość szybko przebrniemy przez ten etap, poczym będę mógł przedstawić opis prowincji, kluczowych NPCów i ... popłyniemy w objęcia przygody.

Proszę więc o PW z sugestiami:
1. Jaką rolę w prowincji chciałbyś aby pełniła Twoja postać?
2. Czym chciałbyś aby Twoja postać trudniła się? Jaki rodzaj samuraja widzisz jako swoją postać?
3. Co jest ambicją Twej postaci?
4. Czy akceptujesz wcielenie się w przedstawiciela klanu Feniksa? (Dla upartych – proszę o sugestię wizji postaci inno-klanowca)

Pozdrawiam
Mario

P.S Jeśli uważasz że powyższe kwestie zostały już roztrzygnięte w Twoim wypadku poprzez PW to pewnie masz rację. Odpuść pisanie kolejnych PW.
 
__________________
To nie lada sztuka pobudzać ludzkie emocje pocierając końskim włosiem po baraniej kiszce.
Junior jest offline