Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-11-2013, 10:01   #3
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Hej!

Mnie zastanawiają 2 rzeczy:

1) Wiek. Rozumiem poniekąd sens tego zabiegu (klimat!), ale to może być trudne w odegraniu. Ja na przykład nie umiałabym się wcielić w 6 latka, bo...nie wiem po prostu jak taka osoba się zachowuje, nie mam z dziećmi kontaktu i nie pamiętam, jaka sama wtedy byłam ;p Czy istniałaby opcja 12-16 lat? Wtedy też mamy większe możliwości fabularno-odgrywawcze (np. miłość, problemy z dorastaniem etc.)

2) Sposób odpisywania MG. Prawdę mówiąc ten pomysł z kolorami mi nie podchodzi, to trochę takie "komputerowe" - gracz ma do wyboru tylko wskazane ścieżki i nic poza tym. A kreatywność graczy w RPG'ach jest dużo, dużo większa...i ciekawsza. Owszem, można zasugerować takie czy inne rozwiązanie, ale nie można wymagać, żeby gracze wybierali tylko z jakiejś dostępnej puli. A przynajmniej ja na tym forum takiej sesji nie spotkałam.

---

3) Możesz napisać coś więcej o roli "drugiego" MG? Ma on/ona być tylko zastępstwem na czas Twojej nieobecności, czy też współtworzyć przygodę (np. Ty odpowiadasz za jakiś tam kawałek świata i NPC'ów a 2 os. za inny) ?

No i las but not least - czy 2 MG może też być graczem? Tzn. mieć swoją postać i nią grać, ale mając dodatkowo "moc" kreowania świata
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline