Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2013, 12:27   #3
etcposzukiwacz
 
Reputacja: 1 etcposzukiwacz nie jest za bardzo znanyetcposzukiwacz nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
Dopiero teraz zauważyłem, że temat jest w dziale Savage World, a ten setting kojarzy mi się głównie z komiksowym i pulpowym podejściem do grania.
Z racji tego chyba wykorzystanie postaci historycznych w tym settingu, będzie się opierać raczej na archetypach i wyobrażeniach niż na prawdziwych danych i opisach.
Mogę się jednak myli, bo słabo znam SW, a na dodatek nie lubię tego settingu.
Nie znam a nie lubię? To ciut zabawne, a trochę smutne, bez urazy. To fajny i uniwersalny system. Jasne że dobrze sprawdza w przygodówkach gdy bawisz się np. w Indiego Jonesa czy Larre Croft. Jednak nie tylko, nawet w "Sensacji i przygodzie" sesje mogą być poważniejsze, że o "Nemezis" czy "Evernight" nie wspomnę. Radze popróbować bo nie taki diabeł straszny jak go malują Może polubisz i docenisz, kto wie.
A co do sedna sprawy to czemu nie ma być prawdziwych danych o postaciach historycznych? Wszystko zależy od MG/autora przygody. Jego wiedzy i tego co chce przekazać graczom. Oczywiście jest też sprawa tego że nawet historycy w sporej części opierają się na wyobrażeniach.
Tak z ciekawości zapytam skoro nie widzisz "poważnych" sesji z postaciami historycznymi w SW to w jakim systemie je widzisz?
 
etcposzukiwacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem