Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-11-2013, 21:31   #6
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
brody

1) W każdej kwestii można się dogadać. Jednak jeśli trafi się jakaś postać z nietypową rasą to ma mniejsze szanse, aby dostać się na statek. Kapitan raczej nie wybierze gnolla, nawet najbardziej inteligentnego czy idąc jeszcze dalej np. łupieżcy umysłu. Uważam, że rasy z PG są wystarczające, ale jeśli napiszesz naprawdę dobrą postać i objaśnisz mi jej zawiłości mechaniczne to jest szansa, że dostaniesz się.

Ogółem jednak celowałbym w typowe postaci, nie jest czymś normalnym grupa planokrwistych beztrosko podróżujących po Faerunie. Takie rzeczy to w Planescape. Zwróć też uwagę jak na takiego odmieńca będą reagować inni. Podsumowując: jeśli naprawdę musisz to mozesz wysłać postać z rasą spoza podręcznika, ale podczas rekrutacji jeśli będzie konkurencja będziesz miał minusa.

2) Walki jak wspomniałem dużo nie będzie, ale w końcu po coś robimy te karty, więc szkoda by było nie wykorzystać potencjału bojowego postaci. Chciałbym abyście na doca wchodzili chociaż raz dziennie, tymbardziej w trakcie walki, aby napisać krótką deklarację dot. waszych działań. Jeśli jednak zauważę, że jakiś gracz opóźnia walkę to (po upomnieniu) po prostu przejmę kontrolę nad postacią w trakcie trwającej tury. Mówię tu jednak o sytuacjach skrajnych, myślę, że odpowiednia organizacja MG i graczy to podstawa do dynamicznie prowadzonej gry.

3) O charakterze bodajże już pisałem. Nie chcę narzucać konkretnego charakteru - jedyne czego wymagam od postaci to chęć współpracy (niekoniecznie motywowanej sympatią) i aby nie zabijała tudzież raniła towarzyszy bez powodu. Warto wziąć pod uwagę, że znanego w całej okolicy mordercy kapitan raczej nie będzie chciał wziąć na okręt.

4) Bardzo lubię wykorzystywać historię graczy do budowy wątków związanych z ich przeszłością. Co innego fakt, że tam, gdzie płyniecie nie będzie do tego dużych możliwości, ale jeśli takowe się pojawią - nie zapomnę o tym. Jeśli więc ktoś planuje podążającego za jego postacią mordercę, to może się spodziewać spotkania z nim.

Googolplex

1) Wszelkie podrasy, które można znaleźć w podstawowych podręcznikach są dopuszczone. Tak jak powyżej - preferuję standardowe postacie, ale jeśli chcesz zaproponować coś spoza podręczników to zapraszam na PW, może się dogadamy.

2) Za dużo kombinowania, atutów jest sporo w podręczniku i uważam, że wystarczą. Powiem wprost: jeśli coś jest w podręczniku gracza, mistrza podziemi czy księdze potworów (I) to można z tego korzystać. Wszelkie dodatkowe atrakcje wg mnie są niepotrzebne, bo podręczniki podstawowe zawierają satysfaklcjonująco ilość danych.

Poza pytaniami informuję, że postacie, które się dostaną będą musiały odbyć swego rodzaju rozmowę kwalifikacyjną z kapitanem i Lathidrillem. Odbędzie się ona na docu, albo przez PW.
 
MrKroffin jest offline