Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2013, 19:18   #1
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Potworna podróż

Oglądałem dzisiaj z synkiem Uniwersytet Potworny. Od razu dla nie kojarzących produkcji dorzucam trailer:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=_o6-IROt46Y[/media]

Wpadłem na pewien pomysł świata/settingu do Savage Worlds. Nie ma co go wybitnie opisywać, więc opowiem krótko.

Co jeśli by opracować lekki system specjalnych zdolności straszenia i ustalania skali jak dobrze udało się kogoś wystraszyć (można w tym celu zwyczajnie kierować się tabelą strachu). Gracze byli by potworami którzy w jakiś sposób utknęli w świecie ludzi. Jest to za czasów gdy potwory są przekonane, że ludzie są toksyczni i można ich tylko straszyć by zdobyć energię. Różni się to ciut o Potworów i spółki w ten sposób, że potwory mogą używać strachu i krzyku innych by przenosić się przez dowolne drzwi do innych na nie wielkie odległości (kilka, klikanaście, kilkadziesiąt km w zależności od mocy strachu). Dzięki temu mogą szybko się poruszać pomiędzy lokacjami. Ogólnym wiecznym celem graczy jest ucieczka ze świata ludzi, z powrotem do swojego.

Jest to w sumie materiał bardziej na parę sesji, czy kampanię, niż na stały uniwersalny setting, wydaje mi się to jednak ciekawe urozmaicenie w stosunku do innych światów akcji Co o tym sądzicie, jakie elementy byście dorzucili do takiej gry? Może zaproponujcie wersje dla starszych odbiorców, gdzie np potwory zdobywały by dodatkowe boosty za pełne strasznie np dorosłych w stylu najlepszych monstrów z horrorów? Wszelkie pomysły mile widziane, byle by konstruktywne.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem