Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2013, 16:46   #8
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Savage Worlds (oczywiście mówiąc o podstawowych zasadach, bo wiele settingów ma swoje własne, opcjonalne zasady które dopasowują grę mechanicznie tak by bardziej pasowała do danego klimatu) jest grą stawiającą po prostu na akcję. W założeniach podstaw mechaniki, gracz nie jest totalnym popychadłem tylko z natury ma mieć większe szanse od większości "przeciętnych". Jest to filmowy typ gry, gdzie jak wiadomo główni bohaterowie często są traktowani w trochę inny sposób niż szarzy statyście Nie nazywał bym tego mechaniką strikte pod komiksowe przygody, po prostu wspiera ona głównego bohatera by czuł, że ma większe szanse od innych. Zapewniam, że postacie historyczne nie wypadają w tym wypadku groteskowo. Po prostu w SW są dwa rodzaje postaci, figury i blotki (czyli osoby istotne dla fabuły i szaraki z tła). Polecam patrzeć na to w ten sposób, gdyby np. W sesji pojawiała się postać Napoleona, to gracze najpierw pewnie będą szarymi wojakami, jednak szybko staną się jednym z najlepszych oddziałów dowódcy, by po paru sesjach odbierać rozkazy i walczyć na polu bitwy, mając za plecami samego Napoleona. Jeśli widzieliście jakiś fajny film, gdzie występowały postaci historyczne i było w nim trochę akcji, to za pewne będzie świetnie pasował pod mechanikę Savage Worlds

PS. Do Zewu jest np. specjalny setting Savage Worlds, z wersją mechaniki która podobno sprawdza się lepiej od oryginalnych zasad. Przy tym nie wprowadza ona przymusowo brawurowej rozgrywki. Z tego co wiem, podręcznik posiada w sobie trzy style gry, z których każdy pozwala rozgrywać sesję wedle własnych potrzeb, od horrorów w których gracze są nic nie znaczącym mięskiem, po bohaterów którzy faktycznie mają szansę ratować cały świat. Także jak to już podkreślałem, nie warto oceniać Savage Worlds kierując się tylko podstawowym zestawem zasad, a przede wszystkim uznawać, że skoro twórcy zaznaczają, że system najlepiej sprawdza się w brawurowych, przygodowych sesjach, to nie nadaje się do innych, bo z doświadczenia wiem, że można za pomocą tego systemu rozegrać sesję w dowolnym świecie i klimacie
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 12-11-2013 o 16:52.
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem