Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2013, 20:55   #2
etcposzukiwacz
 
Reputacja: 1 etcposzukiwacz nie jest za bardzo znanyetcposzukiwacz nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
Oglądałem dzisiaj z synkiem Uniwersytet Potworny.
Wpadłem na pewien pomysł świata/settingu do Savage Worlds. Nie ma co go wybitnie opisywać, więc opowiem krótko.
Opisanie nie zaszkodzi, a może komuś pomoże? Chodziło mi to po głowie kilka lata temu przy okazji obejrzenia razem z dzieciakami "Potwory i spółka", jednak nie zabrałem się konkretnie do sprawy, a szkoda.

Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
Co jeśli by opracować lekki system specjalnych zdolności straszenia i ustalania skali jak dobrze udało się kogoś wystraszyć (można w tym celu zwyczajnie kierować się tabelą strachu).
Właśnie opracowanie tego systemu, a właściwie nie opracowanie dobiło moje plany sesji w świecie "Potworów...". Dlatego chętnie popatrzyłbym na pomysły mądrzejszych w tej dziedzinie.

Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
Gracze byli by potworami którzy w jakiś sposób utknęli w świecie ludzi. Jest to za czasów gdy potwory są przekonane, że ludzie są toksyczni i można ich tylko straszyć by zdobyć energię. Różni się to ciut o Potworów i spółki w ten sposób, że potwory mogą używać strachu i krzyku innych by przenosić się przez dowolne drzwi do innych na nie wielkie odległości (kilka, klikanaście, kilkadziesiąt km w zależności od mocy strachu). Dzięki temu mogą szybko się poruszać pomiędzy lokacjami. Ogólnym wiecznym celem graczy jest ucieczka ze świata ludzi, z powrotem do swojego.
Czemu ograniczać przenoszenie się drzwiami do kilkudziesięciu kilometrów? Moim zdaniem spokojnie można by było przenosić się po całym świecie ludzi. Stosowałbym przenoszenie się i grę w dwóch równoległych światach ludzi i potworów. A co do zdobywania strachu to może by tak: czym więcej zebranego strachu tym bardziej można rozbudować postać?

Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
Jest to w sumie materiał bardziej na parę sesji, czy kampanię, niż na stały uniwersalny setting, wydaje mi się to jednak ciekawe urozmaicenie w stosunku do innych światów akcji.
Czy ja wiem. Przecież przy rozbudowaniu świata potworów po za to co było w filmach, materiał na setting mógłby się znaleźć.

Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
Co o tym sądzicie, jakie elementy byście dorzucili do takiej gry? Może zaproponujcie wersje dla starszych odbiorców, gdzie np potwory zdobywały by dodatkowe boosty za pełne strasznie np dorosłych w stylu najlepszych monstrów z horrorów? Wszelkie pomysły mile widziane, byle by konstruktywne.
Przede wszystkim rozbudowa świata potworów i opisanie jak wygląda w różnych miejscach (zróżnicowanie go). Może jak powstał? Na pewno opisanie wielu ras potworów które w nim żyją. Raczej nie tego jako poważnego świata w klimatach horroru, jednak jak to mówią jak nie spróbuje to nie wiesz na pewno.
 
etcposzukiwacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem