Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2013, 22:14   #3
Poker123
 
Poker123's Avatar
 
Reputacja: 1 Poker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znany
Kilka wyjaśnień...? Nie do końca. Sprostowań? Też nie do końca. Uwag to chyba dobre słowo.
Z całym szacunkiem i bez uwłaczania komukolwiek.

Cytat:
ten twój wywód odnośnie ras, nie potrzebny, w ten sposób zabrałeś część tej fajnej zabawy w współtworzenie świata. Bo co teraz jak ja mam inne wyobrażenie na temat jakiejś tam rasy? Albo chciałbym lub ktokolwiek inny zagrać rasą nie opisaną przez ciebie jednocześnie nie chcąc uznawać się za rasę "brudną", z jakichkolwiek przyczyn?
Pamiętamy że ową rozmową prowadziły dwie postaci. Postaci, które nie są wszech wiedzącymi bogami, a zatem nie wiedzą wszystkiego. Były to opowieści bazujące na wiedzy danej postaci. Nie koniecznie prawidłowej.
Poza tym (pomijając mapę) wszystko co jest napisane da radę podważyć, odpowiednio to argumentując.
(Tak a'propos to są właśnie argumenty którymi można bez problemu zmienić zawarte tam informacje)

Inne wyobrażenie o rasie - nie wiedzę problemów. Opisz ją słowami swojego bohatera\GM. Pamiętajmy że jest wiele niedopowiedzeń i nie wszystkie rasy zostały zawarte. Zawarłem w poście głównie te które pamiętałem i do których chcę kiedyś nawiązać. W takiej czy innej formie.
O samych czystych i brudnych o ile dobrze pamiętam było powiedziane że: "nie do końca wiadomo jak ten podział wygląda, jakeś tam cechy i wymienionych kilka ważnych ras". Wszystko da się nagiąć do własnej woli i nie jest to trudne.

Cytat:
...omówienie nijak się miało do "fabuły"... dlatego że nic nie wniosło...
Nie przeczę było obszerne i momentami najpewniej męczące (nie dla mnie).
Czy nic nie wnosiło? Rozmowę między bohaterami, zajmującą czas. To pierwszy z elementów.
W krótkim dystansie czasowym rzeczywiście takie może się wydawać. A ważne informacje dla mnie, jak i innych zostały zapisane miedzy wierszami. To że pisałem coś z myślą o przyszłości. To wyjdzie w praniu. Czy ktoś to wykorzysta czy nie.

Zgodnie z założeniami tej sesji nie jesteśmy ograniczeni do działań innych postaci ani tego co planują. Jednak reszta graczy w pewnym stopniu musi się odnosić to tego co jeden z graczy napisał. Wolność w tej sesji to także podważanie ich decyzji ale nie w sposób "bo tak chcę". Raczej chodzi o wyrafinowane podejście i odpowiednie jego opisanie.

W tym momencie przydaje się coś co każdemu (nawet mnie) momentami zdaje się być trudne. Chodzi mi o zdystansowanie się do "własności". Mogę coś zrobić z innym bohaterem ale muszę mieć świadomość że inny gracz może to samo zrobić z moją wykreowaną postacią.
Przykład najbardziej obrazujący wolność twórczą. Mogę zabić postać innego gracza w swoim poście. Tylko pytanie po co? Oczywiście nie trudno zgadnąć że w poście kolejnym Garet wąchał by kwiatki od spodu. XD
Ale na przykład mam możliwość przeprowadzenia rozmowy (co zresztą już było) miedzy bohaterami innych graczy w jakimś określonym dla mnie celu i dowolnym sposobie.

Kończąc dziękuję Raist2 za zwrócenie uwag. Z całą przyjemnością zapraszam do wspólnej gry.
 
__________________
Kanbaru Suruga: Skoro nie cieszy cię zbereźna rozmowa z młodszą dziewczyną, jak masz zamiar przetrwać w społeczeństwie?
Poker123 jest offline