Wątek: Cold City
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2013, 17:08   #6
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał etcposzukiwacz Zobacz post
Napisał archiwumX
Wg. mnie Cold City dzięki osadzeniu gry w powojennym Berlinie ma schizofreniczny klimat, którego nie da się osiągnąć nigdzie indziej.
Naprawdę nie da się nigdzie indziej? A Wiedeń?

Naprawdę nie da się nigdzie indziej? A Wiedeń?
Da się, ale Wiedeń traci wiele atutów Berlina, gra w założeniu (jak rozumiem intencje autorów) miała ten klimat wykorzystywać.

Cytat:
Napisał etcposzukiwacz Zobacz post
Świetny pomysł. W końcu wiadomo że wielu Niemców uciekało do Ameryki Południowej przez Watykan. No i wymienione przez Ciebie możliwości fabularne.
Cytat:
Napisał etcposzukiwacz Zobacz post
Tu by ciężko było umieścić PAP. Pamiętajmy, że to okres powstawania Izraela i walki z Arabami, a wcześniej z Anglikami. PAP nie mogłoby być formacją mniej lub bardziej policyjną, a raczej wywiadowczą. Trochę inny klimat. Oczywiście dałoby się zrobić, ale ... nie jestem przekonany. To chyba by było zbyt duże odejście. Materiał na przygodówki np. w SW
Cytat:
Napisał etcposzukiwacz Zobacz post
Tu odchodzimy od czasów Cold City. I chyba od klimatu. Jeżeli już to widziałbym to jako tło do przygodówek w Savage Worlds
Tu trochę odbiegłem od ścisłych realiów Cold City i poszukałem okazji do działań specsłużby (czyli PAP, jej pogrobowców czy coś tworzonego na jej wizji), która ma animować szorstką współpracę światowych mocarstw, które niechętnie ze sobą współpracują, a w tle toczy się wojna ideowa i polowanie na artefakty dawnych kultur, które można wykorzystać w celach okultystycznych.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem