Wątek: Cold City
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-11-2013, 09:53   #9
etcposzukiwacz
 
Reputacja: 1 etcposzukiwacz nie jest za bardzo znanyetcposzukiwacz nie jest za bardzo znany
Błagam bez żartów. Przypominam że wódz III Rzeszy Adolf Hitler był (o zaskoczenie!) Austriakiem. Wielu jego rodaków robiło kariery w strukturach państwowych czy SS. Przy anschlussie wielkiego oporu nie było. Już po I wojnie światowej idea połączenia Austrii z Niemcami miała sporo zwolenników. To dopiero po przegranej II wojnie "przypomnieli" sobie, że są innym narodem. Mam tu trochę wątpliwości. To Niemcy tylko mają swoje państwo. Historia ułożyła się jak się ułożyła, ale czy gdyby np. Bawaria była państwem mówilibyśmy o innym narodzie niż Niemcy? Zresztą zostawmy to, każdy może zostać przy swoim zdaniu, a osoby czytające niech same zadecydują kto ma racje.

Musze przyznać, że pomysł z wysłaniem PAPowców do Watykanu pod koniec lat 40-tych coraz bardziej do mnie przemawia. Faszyści i to nie tylko uciekający Niemcy, ale można też dodać tu Włochów (byli faszyści i rosnący w siłę komuniści), Kościół Katolicki, powojenny chaos, konflikt ideologiczny, ukryte relikwie o wielkiej mocy. Przydałoby się tu zrobić scenariusz do przygody, ale co na to powie moje lenistwo Zobaczymy.
 
etcposzukiwacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem