Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2013, 08:46   #9
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Dla mnie i myślę, że dla wielu osób tutaj, pbf jest formą zastępczą grania na żywo. Nie mam ani specjalnie możliwości, ani specjalnie czasu na sesje w realu. A że pasja do opowiadania historii nie wygasła we mnie z biegiem lat, to w poszukiwaniu czegoś zastępczego trafiłem na LI.
Pbf stał się obecnie dla mnie tym samym, tym czym swego czasu były sesje na żywo.

A fora jednosettingowe... no cóż, czy to będzie autorski świat, czy też jakiś znany setting to jakoś nie widzę się w tego typu rozgrywce.
Mimo wielu podobieństw uważam, że to jednak zupełnie inne formy gry.
W przypadku pbf-u, gdzie każda sesja jest w zupełnie innym świecie, ba nawet jeżeli one są w tym samym świecie to nie mają one ze sobą nic wspólne. Gracze, a przede wszystkim MG mają pełną swobodę w tworzeniu postaci, fabuły, a nawet realiów świata gry.
W przypadku jednosettingowego forum istnieje pewien wspólny zamysł, pewne ramy w których się poruszamy. Czyli to co powiedział Radagast, MG na forum muszą ze sobą współpracować i respektować wzajemnie swoje poczynania w świecie gry.
To jak dla mnie duże ograniczenie, a tym samym coś co zdecydowanie mnie zniechęca.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline