Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2013, 00:51   #1
Darth
 
Darth's Avatar
 
Reputacja: 1 Darth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłość
[Sandbox, Storytelling] Wybierz swoją przygodę!

Zainspirowany najnowszym wątkiem w sondach rekrutacyjnych, chciałbym otworzyć taki oto niezwykle ambitny projekt.

Sesja w której historia będzie należeć w równej mierze do gracza co do MG.

Jak by to miało wyglądać? Chciałbym żeby potencjalni grający przesłali mi kartę postaci w następującej formie:

1. Setting
2. Miano
3. Avatar + opis wyglądu
4. Ekwipunek
5. Cechy i zdolności
6. Charakter
7. Historia

Oraz krótki opis tego czego oczekuje po przygodzie, i jak chciałby żeby ona wyglądała.

Jak widzicie, pierwszym punktem całości jest Setting. Jak cześć z was się już domyśliła, może on być dowolny. Można wybierać spośród całości dostępnej dla naszej nerdowskiej braci kultury popularnej. Dowolny świat, dowolne uniwersum.

Równocześnie chciałbym stwierdzić że choć można wybierać istniejące już systemy RPG w punkcie setting, nie będę korzystał w czasie sesji z mechaniki, jaka by nie była. Bardzo bym prosił by brać to pod uwagę.

Z rzeczy innych, ponieważ wiem że padnie takie pytanie, będę korzystać z Google Doca. Światotworzenie u graczy niezwykle pożądane. O przyjęciu będzie decydować jakość historii i karty w ogóle.

Pierwszy termin rekrutacji to dwa tygodnie od dnia dzisiejszego. Możliwe że ulegnie przedłużeniu do końca miesiąca.

Z kart które otrzymam wybiorę trzy które uznam za najlepsze i które najbardziej mi się spodobają. Dlaczego tylko trzy? Ponieważ jest to projekt w gruncie rzeczy eksperymentalny. A także ponieważ nie chcę się za bardzo rozdrabniać na samym początku. Jeśli ta edycja okaże się udana, przewiduję następne, prawdopodobnie z większą ilością graczy.

Oraz oczywiście rzecz najważniejsza. Po wybraniu kart, nastąpi tygodniowy okres przygotowania, w czasie którego będę tworzyć i zbierać materiały dla konkretnej przygody. Nie jestem bowiem omniscjentny. A teraz, następna ważna uwaga. Zakładam że będzie w pełni możliwe by ktoś napisał kartę która niezwykle mi się spodoba, w settingu którego nie znam, bądź znam pobieżnie. W takim przypadku czas przygotowania materiałów przedłużony zostanie do tygodni trzech, bym mógł nadrobić swój brak wiedzy.

Jeśli są jakieś pytania, zachęcam do zadawania ich tutaj, w tym wątku. I liczę bardzo na interesujące zgłoszenia
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline