Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2007, 21:30   #1
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
[Warhammer 2ed.] Kuźnie Nuln

Witam ponownie.

Zapraszam wszystkich do gry w ostatnią część Kampanii "Ścieżki przeklętych" zatytułowaną Kuźnie Nuln. Sesję będę oczywiście prowadził zgodnie z książką.
Przypomnę, o czym jest mniej więcej kampania:

Imperium grożą olbrzymie hordy Chaosu. Wojna jest nieunikniona, i zbliża się wielkimi krokami. W Nuln rodzi się nadzieja wszystkich mieszkańców - wkrótce ma zostać odsłonięty prototyp niezwykle potężnej armaty, nazwanej od wielkiego, choć kontrowersyjnego bohatera, Magnusa Pobożnego. W roku 2301, roku agresji Chaosu na Kislev, Magnus, wielki wyznawca Sigmara, przekonany o jego boskości, w Nuln zaczął zbierać wokół siebie podzielających jego poglądy. Jego poczynania doprowadziły do tego, że szybko przejął władzę w Imperium. Zasłynął z pogodzenia w Middenheim wyznawców Ulryka i Sigmara.
Wkrótce po tym zgromadził liczne oddziały ludzi, elfów i krasnoludów, pokonał armię Chaosu w Kislevie. Rok później został osadzony na tronie Imperium.
Teraz Imperium ponownie grozi zagłada. Skupieni na grupowaniu oddziałów władcy zapomnieli o obecnej sytuacji w Nuln, w związku z czym nie dostrzegli rosnącego zagrożenia. Mieszkańcy miasta zauważyli częste rozruchy w co ciemniejszych częściach miasta.

"Kuźnie Nuln" to ostatnia część kampanii. W niej, gracze muszą odnaleźć i zniszczyć ostatni z trzech artefaktów skrywających duszę Xathrodoxa Krwawego Obdzieracza. Mało tego, w mieście działa Rolf Vogt, który usiłuje przełamać bariery zaczarowanego więzienia wielkiego Xathrodoxa. Jego ochronę stanowi morderczy golem jego własnej roboty. Rolf Vogt, zniewolony przez Xathrodoxa uwięzionego w Pucharze Gniewu, jest przekonany, że rozkazuje mu sam Sigmar. Jest także przekonany, że Sigmar chce zejść na ziemię. Vogt, nie będąc w stanie odnaleźć odpowiednio ładnego ciała, razem z wynajętym szewcem morduje najładniejszych szlachciców Nuln, i z ich skór, oczu i włosów buduje golema. Jeżeli drużyna nie zdoła powstrzymać, czeka ich starcie z wielkim demonem.


Potrzebuję 5 graczy do tej kampanii. Postacie muszą kończyć drugą, lub trzecią profesję. Profesje dowolne, rasy również. Zaczynacie na pokładzie luksusowego statku Imperator Wilhelm.
Więcej wam nie mogę powiedzieć. Uprzedzam, że scenariusz dzieje się tylko w przeciągu siedmiu dni, ale jest to cała sieć skomplikowanych intryg, których na pewno od początku nie załapiecie.

Co obowiązkowe?
Znajomość topografii Nuln, znajomość zasad Warhammera

Co do postaci?
Imię, rasa, profesja, poprz. profesja, wiek, wzrost, waga, kolor oczu, kolor włosów i uczesanie, ekwipunek, cechy, zdolności umiejętności. Cechy w przypadku postaci kończącej 2 profesję mają być w większości porozwijane, a w przypadku 3 - nigdy w życiu.

Postać ma zawierać BARDZO CIEKAWĄ HISTORIĘ. Historię dotarcia do Nuln przedstawię wam na początku sesji.

Ponieważ nie posiadam Popiołów Middenheim ani Wież Altdorfu, więc poprowadzę Kuźnie Nuln jako odrębny scenariusz. Sam rozplanuję wam historię dotarcia do Nuln korzystając z fajnego roździału podręcznika :P Właśnie ze względu na nieznajomość pozostałych dwóch części muszę skorzystać z opcji prowadzenia przygody jako odrębnej całości.

Postacie muszą zawierać ekwipunek, umiejętności i zdolności obowiązkowe dla danej profesji, dlatego myślę, że MUSICIE posiadać Warhammer Fantasy Roleplay podstawkę.

Ja z wami nie gram, bo nie chcę psuć wam zabawy.

Aha, preferuję graczy, którzy nie posiadają podręcznika "Kuźnie Nuln".

A, postacie ślijcie na PW. I co że jestem płodnym MG, ale po prostu lubię Warhamca, więc korzystam...

Potrzebuję DOKŁADNIE pięciu graczy, bo inaczej... A z resztą nieważne :P
Pięciu graczy, każda rasa, i to co napisałem wyżej.
 
Yaneks jest offline