Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2007, 21:31   #1
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
[Inne] Wojownicy Nocy - Prolog

"Przez lat tysiąc Szatan żyć będzie w snach ludzi, władzę dzierżąc nad mrocznym królestwem nocy. Potem jednak nadejdzie drużyna tych, których zwać będą Wojownikami Nocy, a których zadaniem będzie wygnać Szatana i na zawsze uwolnić od niego ciemność. Wojownicy Nocy pozostaną nierozpoznani i nikt nie pozna ich imion. Niemniej zostaną oni policzeni pomiędzy największych bohaterów wszech czasów, a pamięć o nich trwać będzie w kronikach Ashapoli i nigdy nie zginie."

Wielka Księga Ciemności, rozdział IX,
wydana przez Camden Society w 1844r.


WOJOWNICY NOCY - PROLOG


Ogólnie, jak sama nazwa wskazuje będzie to sesja "próbna" z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze będę usiłował zadebiutować jako MG, a przy tym nie zanudzić graczy, którzy zgodzą się wziąć w niej udział a nawet dostarczyć im nieco emocji i zabawy. Po drugie, sesja ta jest w dużej mierze oparta na powieści Grahama Mastertona o tym samym tytule, jak i jej kontynuacji. Swego rodzaju celem stało się też dla mnie możliwie najlepsze przeniesienie pomysłu zawartego w książce w świat RPG, gdyż jestem przekonany, że jego właściwa realizacja może dać naprawdę ciekawe efekty. Jeśli czegoś jeszcze nie przemyślałem w tej kwestii, lub zrobiłem to zbyt pobieżnie, to zapewne w czasie sesji wyjdzie to na jaw i będę to mógł poprawić. I jeśli sama koncepcja się Wam spodoba, to być może będą kontynuacje - dłuższe i bardziej rozbudowane... Tak więc, to co teraz pragnę Wam zaproponować, jest jak gdyby "wersją demo" .
Sesja oparta będzie na systemie Maga: Wstąpienie, jednak mechaniki nie będzie za wiele i jej znajomość nie jest konieczna. Sama przygoda niewiele mieć będzie wspólnego ze Światem Mroku.

A teraz konkrety. W sesji weźmie udział troje graczy. Byłoby wskazane, żeby nie znali tytułowej książki. Karty postaci nie są potrzebne. Prosiłbym jednak o porządną historię postaci i dość dokładny opis charakteru. Interesuje mnie usposobienie, podejście do życia, wykształcenie itp. O wyborze graczy zadecyduje to, czyja postać będzie najciekawsza a przy tym będzie najbardziej pasować do tej sesji.

Założenia odnośnie postaci:
1. Wszyscy troje przebywacie od dłuższego czasu w Ośrodku Rehabilitacyjnym (gdzieś w Polsce...) w charakterze pacjentów. Najlepiej, aby każde z Was było osobą niepełnosprawną. Może to być ktoś zupełnie niewidomy, może być człowiek, który stracił w wypadku rękę lub nogę (lub też obie). Może ktoś, kto urodził się z zanikiem mięśni. W każdym bądź razie coś, co znacznie utrudnia Wam funkcjonowanie. Oczywiście jeśli ktoś bardzo chce grać kimś innym to nie widzę przeszkód, ale uwierzcie mi, że taka wersja jest znacznie ciekawsza... Być może brzmi to dziwnie i wiele osób zada sobie pytanie "a co ja mogę robić, grając kolesia z ciężkim urazem kręgosłupa?". Ale cierpliwości. Wbrew pozorom ma to sens...
2. Cała trójka musi się znać dość dobrze, tworząc zgodną grupę. Mimo różnic charakteru, w jakiś niewytłumaczalny sposób czujecie się sobie bliscy nawet jeśli znacie się od niedawna. Często spędzacie razem czas i czujecie się dobrze w swoim towarzystwie. Szczegóły ustalimy gdy gracze zostaną już wyłonieni. Bierzcie to jednak pod uwagę tworząc postać...
3. Swoje umiejętności i rolę w drużynie poznacie później. Nie będziecie ich sami wybierać, lecz zostaną Wam one przydzielone. Jednakże żeby miało to ręce i nogi, będę się przy tym kierował waszymi opisami postaci tak, aby przydziały te były jak najbardziej trafnie.

Historie i opisy postaci proszę kierować do mnie na PW. Ewentualne pytania czy wątpliwości mogą być załatwione tutaj.

Nie spieszcie się, myślę, że nie zaczniemy przed końcem tygodnia.

Dziękuję za uwagę i liczę na to, że pojawią się jakieś zgłoszenia .
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline