Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-12-2013, 16:34   #10
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Kiedy zaczynałem przygodę z D&D to wystarczył mi Podręcznik Gracza, bo sam wcześniej przebadałem grunt i byłem w stanie tworzyć sesje bez pomocy Bestiariusza czy Podręcznika Mistrza Podziemi. Zapytaj się znajomych w co grają lub jakie mają preferencje, bo w końcu to gra zespołowa. Jeśli chcesz kiedyś grać z nami na Last Inn to bierz WFRP, gdyż D&D 4.0 jest tu mało popularne i byś musiał prosić mnie lub Qumiego by coś do tego systemu zorganizować - swoją drogą średnio nadaje się na PBF.

Jedyny problem z WFRP to fakt, że wydawniczo to on już leży. O ile się nie mylę to już nie ma żadnych dodruków i to co teraz masz w sklepach to już ostatnie egzemplarze. Możesz też kupić podręczniki w formacie PDF na rpg.drivethrustuff.com ale wszystko jest w języku angielskim. Za dwa tygodnie mam wypłatę i kupuję ostatni brakujący mi podręcznik z tejże strony, będę mieć spokój w razie gdy FFG zmieni zdanie i anuluje prawa do sprzedaży drugiej edycji.

@Cedryk

Puryści podręcznikowi to rzeczywiście zmora tychże systemów (zwłaszcza tu na forum i dlatego rzadko wypowiadam się na temat WFRP), ale jak ktoś ma dobre towarzystwo to nie widzę problemu.

Cytat:
Który z systemów jest bardziej fabularny...?
Książki do WFRP ociekają klimatem, a D&D jest pisany bardziej jak książka serwisowa w samochodzie - suchy język rodem z encyklopedii, ale za to masz zestaw narzędzi do zabawy i to jak je zagospodarujesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Poczytaj sobie kilka sesji na forum do WFRP i D&D, a zrozumiesz, że nie zależnie od tego jak bardzo fanboje będą starali się zarzucić tymże systemom kolejno; wtórność i nastawienie na walkę, to sesje w obu systemach potrafią być niezwykle klimatyczne, oryginalne i bogate w wielowątkową fabułę.
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 26-12-2013 o 17:00.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem