Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2007, 18:23   #10
Hrabina
 
Reputacja: 0 Hrabina ma wyłączoną reputację
Imię: Jeanne Hrabina Marie
Nazwisko: de Saint-Rémy-de Luz de Figac’
Wzrost: 170
Wiek: 18 lat
Rasa: człowiek
Profesja: alchemia
Opis wyglądu: Jeanne ma jasną bladą cerę, pudrowaną na biało, usta poprawione czerwoną krwistą szminką na lewym policzku pieprzyk z aksamitu, na głowie wysoka pudrowana fryzura z fantazyjnym czepkiem przystrojonym strusimi piórami i perłami. Na szyi brylantowa muszka, suknia z kwadratowym dekoltem obszytym delikatną koronką, piękny haftowany bevet okrywa gorset, który Jeanne nosi dla podkreślenia talii i smukłości jej ciała, suknia opiera się na szerokim panier, co w małych pomieszczeniach i wąskich drzwiach stanowi nie byle, jaki kłopot, strój jej jest bardzo bogaty w koronki, wstążki gipiurę i hafty. Na stopach ma malutkie pantofelki z jedwabiu haftowane w różyczki, jej nóżki okrywają białe delikatne pończochy, a kolorystyka jej stroju jest czysta i pastelowa, suknia posiada dość długi tren, który fantazyjnie sunie za właścicielką. Jeanne czasami nosi parasolkę z błękitnego atłasu obszytą wstążką i koronkami ułożonymi w falbankę, oraz kapelusz ze farbowanymi na błękitno strusimi piórami i masą kokardek oraz wstążek. Na palcu nosi wielki brylantowy pierścień natomiast na rękach mitynki, rodzaj rękawiczek koronkowych bez palców dla ochrony dłoni
Znaki szczególne: bardzo wysoka fantazyjna fryzura pudrowana na biało
Rodzina: Jeanne Hrabina Marie de Saint-Rémy-de Luz de Figac’, pochodzi z bardzo bogatej i wykształconej rodziny arystokratycznej, Jej ojciec hrabia de Saint-Rémy-de Luz, walczył ze smokami, natomiast matka jako przykładna dama opiekowała się posiadłościami rodziny
Historia: Urodziłam się jako jedyna córka Hrabiego i Hrabiny de Saint-Rémy-de Luz. Mieszkałam do ukończenia 10 roku życia w zamku Saint-Rémy, otoczona służbą i zabawą. Życie płynęło beztrosko, kiedy pewnego dnia do zamku przybył alchemik, stary Don, Kaliostro, który niegdyś, za młodu służył samemu królowi, Od razu zauważył mój głód wiedzy i miłość do tajemnych receptur...Zaproponował memu ojcu, że nauczy mnie tajemnych zaklęć i fachu alchemika, ojciec po długich namowach zgodził się i następne 8 lat spędziłam codziennie na badaniach ze starym Don Kaliostro w wierzy alchemików, która dostała tę właśnie nazwę od moich i mojego mistrza poczynań...
Broń: szpada ukryta w parasolu
Magia: tajemne zaklęcia alchemiczne
 
__________________
Hrabina de Figac'
Hrabina jest offline