Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2014, 05:29   #5
Halad
Banned
 
Reputacja: 1 Halad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodze
Jest też Szkocja w kujawsko - pomorskim. Ludzie z nazwiskami Szot, Szota mieli najprawdopodobniej szkockich przodków. Sporo ich było w Rzeczypospolitej.

Na marginesie istniała teoria o szkockim pochodzeniu Maksyma Krzywonosa. I chociażby Hoffman poszedł tym tropem. Gdy uważnie przyjrzycie się ekranizacji "Ogniem i mieczem" Krzywonos wyróżnia się od reszty atamanów kozackich.

Scena przed szarżą husarii pod Żółtymi Wodami - Krzywonos pali fajkę (rzecz nie taka wcale częsta w połowie XVII wieku).
Po bitwie Korsuńskiej widać jego hmmm... wyższość cywilizacyjną (scena z nocnikiem). Ja wiem że to brzmi śmiesznie, ale...
No i może rzecz najważniejsza to kolczyk. To moda typowo zachodnia, tak nosili się hugenoccy kaprzy (ale i na przykład król Henryk Walezy) w Polsce nieznana zupełnie.
To tylko taka ciekawostka, której zamieszczeniu nie mogłem się oprzeć

To tylko pozostało jeszcze Tildan z jakiś tuzin nacji do opisania
 
Halad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem