Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2014, 15:59   #8
Panicz
 
Panicz's Avatar
 
Reputacja: 1 Panicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputację
Do rzeczy zatem.

Co do ras i klas podstawowych, myślałem o tych, które występują w DnD, a które są i w tym podręczniku do PF, który posiadam, tj. podstawce (magik, rogal, wojownik itd.). Nie chciałbym nadmiernych dziwadeł, bo jest to nieco kosztem klimatu świata (który - mimo 'przygodowości i lekkości' na potrzeby tej rozgrywki - ma być raczej 'realny' i 'brudny'), a wiązać się może także z kosztami dla samych Graczy, bo mlekołaki i nekromanci nie mają łatwo w świecie ksenofobicznych i zabobonnych chamów. Niemniej, wyjątki jestem w stanie przygarnąć, jasna sprawa.

Co do mechanicznych zawiłości - znam podstawy, ale nigdy nie zabawiałem się w układanki, nie przeglądałem list dodatkowych atutów i innych tego typu smaczków. Stąd pozostawię te bardziej wymagające mechanicznie kwestie w gestii K.D., który pisał licencjat pt. "Najbardziej optymalna klasa prestiżowa do gry abolethem", więc zna się na rzeczy.

I jeszcze na marginesie. Mechanika będzie brana pod uwagę, ale to nie będzie sesja dla fanów kostek. Figurki, plansze z podziałem na metry i hexy, rozpiski i rozliczenia - nie wystąpią. Chcemy złotego środka pomiędzy swobodą światotworzenia i chłodną sprawiedliwością mechaniki. Ot co.

I jeszcze dalej na marginesie, już ledwo starcza kartki. Odnoszę wrażenie, że PF kojarzy się 'mechanicznie', bo i taka specyfika polskiego fandomu, że nie bardzo jesteśmy 'na bieżąco' (ja sam też zupełnie nie), ale uspokajam, że nie planujemy tu cyferkowego wyścigu zbrojeń. Zapraszamy zarówno tych, którzy czują się w tabelkach i prestiżówkach, jak ryby w wodzie, jak i tych, którzy po prostu lubią 'pograć', a zrobienie karty postaci do DD 3.0 wywołuje u nich potliwość.
 

Ostatnio edytowane przez Panicz : 10-01-2014 o 16:01.
Panicz jest offline