Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2014, 21:48   #3
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Dziękuję za wyczerpujący komentarz...i wiele nowych pomysłów. Aczkolwiek nie wiem, jak mam interpretować:

Cytat:
I oto pojawiło się coś co watro skomentować, a nawet polimeryzować
...bo nie wiem, czy znaczy to, że jest to tak kiepskie, czy wręcz przeciwnie

W zasadzie nie chcę w żaden sposób się "bronić" czy odnosić do Twojej odpowiedzi, Asch. Nie dlatego, że brak mi argumentów, i nie dlatego, że nie chcę wdawać się w dyskusję (a łapki mnie świerzbią, oj świerzbią, żeby coś odpisać ;p ).

Tylko po prostu...mamy dwie różne, bardzo odmienne wizje, które wzajemnie się wykluczają, bo są równorzędne. W pierwszym artykule "Warsztatu" zaznaczyłam, że nie mam (i mieć nie chcę) patentu na prawdę i przedstawione przeze mnie rozwiązania...są moje. Spisuję luźno swoje własne zasady i przemyślenia, w nadziei, że komuś pomogą (albo i nie), a nie, by cokolwiek narzucać. Może nie zaznaczyłam tego dość wyraźnie - sorki. Przedstawione tu reguły mi się sprawdzają, ale oczywiście jest wiele innych sposobów, podejść i rozwiązań.

I wielkie dzięki Asch, że podzieliłeś się swoimi - taki właśnie był cel tych artów, by różni MG'owie zdradzali tajniki swoich warsztatów i pokazywali, jak można coś zrobić.

Batalii o to, które podejście jest lepsze, toczyć nie zamierzam. Zachęcam za to innych graczy i mistrzów do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Mój punkt widzenia jest tylko jednym z wielu możliwych.

PS: Przy opisie tych problemów założyłam a) że sesja jest storytellingowa b) MG nie jest wrogiem graczy, tylko wszyscy razem chcą snuć jakąś opowieść c) gracze nie są upierdliwi i ograniczeni, tylko mają na oku szerszy obraz.

Stąd być może wynika część Twoich zarzutów, bo - jak widać - mamy też zupełnie inny punkt widzenia na rolę MG'a i jego opisów w grze.

PS2: Formę byś też ocenił, a nie tylko treść. Lubię czytać Twoje analizy stylu
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 12-01-2014 o 21:58.
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem