Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2014, 01:54   #3
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Odpowiada na szybko, bo taka pora

Cytat:
A gdzie BN pierwszoplanowi, lokacje większe niż pokój?
Myślę, że takim elementom sesji warto poświęcić więcej czasu i tworzyć ich dokładniej: rozpisać na kartce, w głowie, zadbać o ich bardziej szczegółowe opisanie. Nie to jednak było tematem artykułu; skupiłam się na rzeczach "średnio szczebla" bo IMHO pojawiają się najczęściej, a nie są najprostsze.

Cytat:
To John Smith nie może być kultystą, bibliotekarzem? John Smith synonim standardowego do bólu obywatele, który nic nie wie, nic nie umie i nie ma żadnego znaczenia w fabule? A skomplikowane nazwiska to znaczący wpływ na fabułę?
Lubię, kiedy nazwa postaci/miejsca jest w jakiś sposób "metką", coś mówi już na samym wstępie o danej rzeczy:

Main/Meaningful Name - Television Tropes & Idioms

Oczywiście, nie musi być to regułą, ja jednak tak zwykle robię - i lubię odnajdywać to w innych opisach. Dobrze skomponowane imię od razu przywołuje pewne klisze, tropy, skojarzenia...i pomaga. A nie jest to chyba pogląd odosobniony, skoro mam na sesji gracza, który stworzył postać...szarego człowieka o imieniu John Smith

Cytat:
U Sióst Szatanek? siedziba kultu?
Hm. To akurat napisałam dość humorystycznie

Cytat:
Powiedzmy sobie szczerze - gracze nie są debilami (przynajmniej niektórzy) i jak raz okaże się, ze "Różowa cizemka" była siedzibą kultu, a potem okaze się, ze "u Lulity" był światynia zła to w następnej przygodzie gracze od razu założą, że u "W Słodkim Miodku" jest złe...
To właśnie jest chyba przykład na myślenie schematami. W powyższym przykładzie (moim) chodziło raczej o pokazanie, że *można" zaskoczyć graczy nietypowym nazewnictwem - czyli podsunąć im pod nos jakieś oczywiste skojarzenia, a potem pokazać, że chodziło o coś "z zupełnie innej beczki". A nie o stosowanie tego stale, jako jakiegoś pryncypium...Bo używanie "niespodzianek" za często zabierze im urok niespodziewalności właśnie

A.

PS: Aspekty faktycznie są z FATE, ale że cytat z WoD i opis z Wolsunga? Nie wiedziałam. Ale cóż, wynika z tego, że genialne umysły myślą tak samo
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem