Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-01-2014, 16:57   #9
Cohen
 
Cohen's Avatar
 
Reputacja: 1 Cohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputację
Miałem się nie wypowiadać, ale jak zobaczyłem takie cuda:

Cytat:
Jednak nie zgadzam się, że plan i polityka były do bani. Nie jeśli się weźmie co wiedzieli ówcześni dycydenci. Hitler przegrał wojnę już we wrześniu gdy dwa imperia wypowiedziały mu wojnę co było pochodną polskiej polityki.
Cytat:
Ale było już za późno bo z ociąganiem ale Alianci wypowiedzieli wojnę III Rzeszy. Główny więc punkt planu niemieckiego by rozbić samotną Polskę i wciąż mieć pokój z Aliantami upadł. A to waśnie dzięki niezłemu współdziałaniu Planu Z, polityki zagranicznej i zażartej obronie samych Polaków. Wiec nie mogę się zgodzić z tezą, że plan i polityka były do bani. Dzięki nim Hitler wykopał sobie grób i teraz tylko była kwestia kiedy go do niego wrzucą.
to nie mogę się powstrzymać.

Lol, Hitler przegrał, gdy wojnę wypowiedziały mu Francja i Anglia? Cowogle.
Bo przecież nie rozjechał Francji, a po drodze państw Beneluksu, jak chciał w kilka miesięcy później i nie odizolował Wielkiej Brytanii do czasu bitwy o Anglię.
I ta Francja, która do końca wojny pozostała w 2/3 pod okupacją, a pozostałą część stanowiło żałosne marionetkowe państewko.
Albo Anglia, która na kontynencie pojawiła się dopiero z Amerykanami.

Hitler przegrał w momencie rozpoczęcia wojny na dwa fronty, co w zależności od poglądów, miało miejsce albo w chwili ataku na ZSRR, albo w momencie planowania ataku na Sowiety jako części ogólnego przebiegu wojny, co pewnie miało miejsce jeszcze przed 1939 r.

A tak ogólniej, to nie wypowiadam się o jakości samego planu obrony, trudno go bowiem uznać za zrealizowany w sytuacji, gdy Niemcy zastosowali zupełnie nową strategię prowadzenia wojny, na którą w sumie nikt w Europie, poza ZSRR, nie był gotowy.
Polityka natomiast podlega ocenie spokojnie i w całej rozciągłości: do dupy. Jak zawsze przeważyło chciejstwo, myślenie życzeniowe i ślepa wiara w Zachód. No cóż.
 
__________________
Now I'm hiding in Honduras
I'm a desperate man
Send lawyers, guns and money
The shit has hit the fan
- Warren Zevon, "Lawyers, Guns and Money"

Ostatnio edytowane przez Cohen : 28-01-2014 o 17:00.
Cohen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem