Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2005, 15:46   #1
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Bohater romantyczny czy krwawa bestia??

Wampiry - stworzenia nocy, potężne istoty żywiące się ludzką krwią... Od dawnych czasów postrzegane przez legendy jako złe, okrutne istoty. Ich wizerunek uległ zmianie dzięki książkom i filmom. Wampiry stały się niekiedy nawet bardziej ludzkie, niż sami ludzie (mowa tu o filmach bardziej ambitnych niż "Blade wieczny łowca").
Zastanawia mnie koncepcja postaci wampira. Czy wampir to zimny drapieżnik, który troszczy się tylko o siebie, za wszelką cenę dąży do potęgi i władzy? Czy może nieszczęśliwy romantyk, przeklęty cierpiętnik, który zostaje potworem z ludzkim sercem? Być może prawda leży gdzieś po środku. Zazwyczaj odgrywanie roli wampira w świecie gry sprowadza się do zachowań w zasadzie typowo ludzkich, z tym małym wyjątkiem, że BG sypia w dzień i posiada swoje niezwykłe moce. Niewielu jest graczy, którzy naprawdę przeżywają swoją wampirzą naturę. Najlepszym przykładem odgrywania dwóch rodzajów postaci jest film "Wywiad z Wampirem". Luis, który był niepoprawnym romantykiem, nie potrafił zabijać ludzi, a każda śmierć przyprawiała go o niezliczone cierpienia. Oraz Lestat, który mimo równie romantycznej natury (polecam książkę "Wampir Lestat"), był drapieżnikiem niewiele robiącym sobie z ludzkiego życia. Moim ideałem koncepcji postaci w "Wampirze" jest odegranie zachwytu nad nowym (nie)życiem, rozterek moralnych przy zabijaniu ludzi czy choćby picia ich krwi, oraz pytania o istotę wampiryzmu - błogosławieństwo czy klątwa?
Wiem, że można stworzyć postać, którą kwestie moralne, czy choćby piękno świata po przemianie nie interesują. Można grać wampirem nastawionym wyłącznie na bycie "krwawą bestią". Czy jednak wówczas gracz nie traci czegoś ulotnego, co daje świat "Wampira"?
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem