Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2014, 18:47   #3
Bakcyl
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Moi gracze czuli się zbyt pewnie z tym choćby jednym PP na ramieniu. A jeśli mieli ich więcej, olewali wynik rzutu, bo można użyć PP i praktycznie dokonać cudu. Dlatego postanowiłem trochę wyspecjalizować im te punkty. Dałem im Punkty Akcji, które pozwalały na wykorzystywanie specjalnych zagrań, mniej lub bardziej spektakularnych (coś jak sztuczki w Neoroshimie, tylko bez ograniczenia sytuacyjnego). A do ocalenia życia dałem im EpiPeny.

To dało mi większą kontrolę nad akcją i wymusiło na graczach ostrożność w postępowaniu. Akcje, kiedy na nie boją się o siebie rozbrajając ładunek wybuchowy, albo szarżują na bossa, bo wiedzą, że w razie czego nic im nie będzie.

W fantasy dałem im monety losu. One też pomagały przetrwać postaciom, ale na zasadzie "po fakcie". Nie zmieniały przeznaczenia, tylko niwelowały jego negatywny efekt.

Cytat:
Po pierwsze, zadaniem PP'ka jest na początek *nie doprowadzić* do sytuacji w której tą "kulkę w łeb" można zebrać.
Każdy ma swoją definicję ich użycia i nie jest zobowiązany w używaniu ich korzystać z czyjejkolwiek definicji.

Dla mnie Punk Przeznaczenia służy (przeważnie) do wykaraskania się z beznadziejnej sytuacji - ocalenie postaci przed niechybnym zgonem. Nieważne, w jaki sposób tego dokona. Może też posłużyć (jeśli przyjmiemy taką zasadę), do odwrócenia losu na korzyść gracza, jeśli sprawy przybiorą dla niego niekorzystny obrót. Jednak na to zazwyczaj nie ma tylu punktów i nie szasta się nimi, czekając naprawdę do ostatniej chwili, kiedy bez niego już bylibyśmy martwi.
Nie jest powiedziane, w jaki sposób się to dokona, oraz czy nie pozostanie to bez konsekwencji dla graczy (rany, kalectwo, odjęcie na stałe punktów atrybutów etc.). To zależy od MG.

Oczywiście cuda nadal się zdarzały, jednak gracze nie mieli żadnej pewności czy się dokonają i w jakiej postaci. Za to odpowiadałem ja.

Dlatego pytam innych, bo może każdy ma jakieś swoje sposoby i triki na stosowanie tego typu elementów gry. A dzielenie się doświadczeniem bywa pomocne.
 
Bakcyl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem