WÄ…tek: Man down, man down!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2014, 21:36   #8
one_worm
 
one_worm's Avatar
 
Reputacja: 1 one_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputację
Prowadziłem i grałem w Warhammera latami. W sprawie PP'ków...rozdałem ich przez te lata, łącznie, może z pięć. A i to w sumie. Owszem, jeśli idzie o szarżowanie na z góry przeważające siły wroga z wykorzystaniem PP to nastąpi cud...ale

Ale jednak tych cudów jest limitowania, a przy dłuższych kampaniach nikt raczej nie wykorzysta faktu, że ma PP to przemieli z marszu. Owszem, można, ale co dalej? Co jeśli po piątej sesji nie będzie PP?

No i też kolejna sprawa, popraw mnie jeśli się mylę, ale ty mówisz o generalnie potężnym przedmiocie, który każdy gracz może mieć, niczym artefakt? W DeDekach są np. zwoje czy różdżki wskrzeszenia od tego, w Warhammerze na przykład już wskrzeszenia jako-takiego nie ma, choć owszem, są specjaliści, nekromanci, którzy wskrzeszą, jednak i tak...

Co do bardziej życiowych czasów, nam bliższych, wykluczających fantastyczne użycie magicznych przedmiotów czy maszyn super-zaawansowanych, regenerujących ciało niczym balsam firmy Olay to cóż.
Twoje rozwiązanie ma sens, ale ma jedną wadę, jak dla mnie. To jest przedmiot który można łatwo stracić, albo...rafinować hurtowo. Tutaj jest jego wada, bo zaraz znajdzie się munchkin, który będzie to robił, uwierz mi
(Przypadek z życia wzięty. Kolega w DeDekach potrafił deklarować atak, krok w bok i kolejny atak. Dlatego, że wedle mechaniki trzeba. Nie chciał jako mg uznać, że nie stoję podczas walki jak cep, tylko się poruszam i wymagał deklaracji podczas każdej walki)
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem