Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2014, 22:32   #8
Bakcyl
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Cytat:
Oczywiście, jak już żeśmy ustalili, nie każdy tak ma - pokaźna grupa graczy gra w WoWa na mucie, albo włącza sobie własną playlistę, czasem nawet nie usłyszawszy ani nuty z oryginalnej ścieżki dźwiękowej.
Nie porównywałbym tu grania w RPG z graniem na kompie. To są dwie różne rzeczy, a rodzaj gry też nie jest bez znaczenia.
RPG wymaga ode mnie skupienia na graczach i MG. Na wielu aspektach, które wymagają zaangażowania większości moich szarych komórek w procesy myślowe. W tym muzyka mi przeszkadza.

Ale w grze komputerowej jest zupełnie inaczej, kiedy większość czynności robię automatycznie, a pozostałe odwala za mnie maszyna (wszystkie obliczenia, zdolności pasywne, pamiętanie o umiejętnościach i możliwościach etc). Czy to w WoWie czy w Diablo raptem klikam tych kilka klawiszy w określonym porządku - dość intuicyjnie. Efekt zawsze jest taki sam, a do tego muzyka rzeczywiście potrafi fajnie stymulować.
Jednak grając w strzelankę (Counter Strike, Battlefield), muzyk też by mi przeszkadzała, bo dźwięki tutaj decydują o moim być albo nie być. Jeżeli uda mi się zlokalizować wroga za pomocą słuchu, to jestem na plusie z refleksem, kiedy wyjdzie mi zza ściany, i szybciej pociągnę za spust. Lub w ogóle za niego pociągnę, jeśli strzeli, a ja dowiem się skąd po dźwięku. Muzyka to utrudnia lub uniemożliwia.

Cytat:
Jest fajnie, gdy jest sama narracja, ale jest jeszcze fajniej, gdy Morricone mi akompaniuje, wtedy dopiero czuję się jak sam Clint Eastwood.
Ja wole samą narrację, lub grafikę, bowiem nie znam motywów granych przez Morricone i nie będą one dla mnie żadnym odniesieniem do niczego. Na tym przykładnie, jeśli ktoś uraczy mnie muzyką, z którą nie miałem styczności, lub której nie trawię, to poczuję się cokolwiek niekomfortowo.
Także grając wole wczuwać się w moją postać samodzielnie, nie utożsamiając się z zadnym ze znanych bohaterów.
 
Bakcyl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem